Co je Huichol art?

banner-blog-shoptet-huichol2 

Co je Huichol art?

Huichol art je poměrně široký pojem, nejčastěji se předpokládá, že zahrnuje výrobu korálkového a smyčcového umění (první se vyvinulo z druhého), které je vždy pestrobarevné a obsahuje symboly zvířat a vzory, které se opakují po staletí a pro Wixáritari mají velký význam. V současné době se tato umělecká díla vyrábějí hlavně pro komerční účely pomocí hromadně vyráběné příze a korálků, ačkoli lidové umění Huichol by bylo původně vyrobeno z přírodních předmětů, jako jsou mušle, semena a dokonce i korály, mimo jiné polodrahokamy.

Korálkové umění Huichol je obvykle vidět ve formě šperků a mís, ale také masek a dřevěných zvířecích figurek, zatímco umělecká díla z vosku a příze (oblíbená zejména u Huicholů založených na Durangu) bývají tapetami.

Jedinou důslednou linkou, která prochází celým moderním uměním Huichol, je náboženský význam každého díla a jeho status jako cenného zdroje příjmu pro Wixáritaris.

Podívejte se na některé Huichol art výrobky: ZDE

IMG_7523

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení