Rok krysy

Tento článek sice již vyšel v lednovém Happysunu, není ale na škodu si text připomenout dnes, v době postkaranténní a podívat se na svět trochu z nadhledu.

Jak se připravit na rok 2020

Text: Zuzana Zeidlerová

Podle tabulek starých čínských mistrů mají každý rok, sezóna, měsíc, den, a dokonce i hodina svoji vlastní osobitou energii. Tyto energie vycházejí z teorie pěti prvků a také charakteristiky znamení čínského zvěrokruhu. Jednotlivá znamení a prvky propůjčují danému roku, měsíci, dni či hodině své osobité vlastnosti.

Je dobré tyto energie znát, přizpůsobit se jim a využívat jejich sílu a potenciál. Nejdůležitější z dlouhodobějšího hlediska a také z hlediska plánování je pro nás využívání zejména energie roku a také energie jednotlivých měsíců. Ty nám mohou velmi usnadnit naši práci a s jejich pomocí můžeme šetřit naší vlastní energii. Využijte tedy tohoto umění práce s energiemi i při svém plánování aktivit v letošním roce, kterému bude vládnout Kovová Krysa.

Cyklus energií se dělí do pěti prvků či fází (Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda). Dvě z těchto fází mají rostoucí tendenci (energie Dřeva a Ohně) a velkou sílu, kterou bychom měli využít hlavně pro začátek, rozjezd, rozvoj či prezentaci svých aktivit.

Další dvě fáze mají tendenci klesající (energie Kovu a Vody).
V průběhu fáze Kovu a Vody dochází k silnému poklesu a energie zvenčí nám nedávají téměř žádnou podporu. Pokud jsme v tomto období hodně aktivní, musíme využívat z velké části svou vlastní energii, čímž se však velmi vyčerpáváme a může dojít k oslabování imunity či různým nemocem.

A pak zde máme také mezifázi, jež je mezi růstem a klesáním (předěl mezi působením jednotlivých elementů) a která vytváří rovnováhu – jedná se o energii Země. Její fázi se říká taky tzv. mezidobí Země a toto období je vhodné využít k tomu, abychom se zastavili, ohlédli se za uplynulým obdobím, zhodnotili ho a případně upravili plány na období další.

Nejvíce aktivit, hlavně těch náročnějších, si tak naplánujte na jaro a léto, kdy vládnou energie Dřeva a Ohně. Méně náročné činnosti, dodělávky, kontroly, hodnocení pak ideálně na podzim, kdy vládne energie Kovu. V období zimy, tedy vlády energie Vody, jsou pak okolní energie opravdu velmi slabé a vy byste již neměli být téměř vůbec aktivní, rozjíždět něco nového či se věnovat nějakým náročným činnostem. Měli byste se věnovat hlavně odpočinku, regeneraci a nabíráni sil pro další rok. Doporučuji udělat si více detailní plán minimálně na první čtvrtrok či půlrok a zbytek můžete postupně ladit a upravovat, třeba právě v období mezidobí Země.

Celý text je ZDARMA v aplikaci Šamazon, stahujte zde: STÁHNOUT

rokkrysy-ipad

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení