Bylinky revue 12/2015 PROTI CHŘIPCE A HOREČCE

Kód: BR-12-2015
Akce Výprodej
100 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo v pátek: 27. listopadu 2015

 


Předplatné Bylinky revueStáhněte si digitální zde
Žádejte ve své trafice - seznam zde

 


Herbář 11/2015, listopad, nepečené cukrovíBylinky i Herbář již od pátku 27.11.!

V tomto studeném prosincovém období nejčastěji řešíme, jak se vyhnout nemocem z nachlazení, případně, jak je nejúčiněji léčit. Sestavili jsme tedy žebříček nejlepších bylin pro uzdravení dýchacího ústrojí a popsali, jak je co nejlépe využít (str. 6). Ty z vás, které často trápí angína či zahlenění potěšíme několika zaručenými recepty na jejich likvidaci. Poradí zkušený lékař Zbyněk Mlčoch (str. 30). Na straně 14 si přečtěte zajímavosti o svátečním koření, které umí rovněž pomoci při léčbě mnohých zdravotních obtíží, ale také příjemně provoní celé vaše obydlí. Zahřejte se a zničte bacily horkou bylinkovou koupelí, do níž si můžete sami vyrobit léčivou sůl s bylinným aroma. Podle návodu na straně 40 vám to půjde určitě snadno.

Věděli jste, že drahé kameny společně s pramenitou vodou může působit na lidské tělo s terapeutickými účinky??Poznejte tajemství tohoto spojení a připravte si energizující krystalickou vodu (str. 82). A v neposlední řadě si nenechte ujít ani text na straně 46, kde se dozvíte, že ořechy nejsou jen chutnou ingrediencí do cukroví, ale mají mnoho blahodárných účinků.

Rádi vás budeme obohacovat o užitečné informace i v nadcházejícím roce a budeme vděční za vaší vřelou čtenářskou přízeň. Krásné svátky a úspěšný krok do nového roku 2016 přeje celá redakce Bylinky revue.


Herbář nám distributor bere pouze do prodejen, které nejsou tzv. VIP. Pokud jej tedy nemůžete sehnat, omlouváme se a doporučujeme předplatit, nyní se slevou.

 


Obsah Bylinky revue 12/2015

6 Byliny pro dýchací ústrojí

Patnáct nejlepších přírodních prostředků, které nám mohou pomoci v době nemoci. Byliny, které dokáží značně usnadnit průběh nemocí dýchacího aparátu, případně je i vyléčit. Ať už se jedná o pouhý kašel, zánět průdušek nebo třeba astma. Sestavili jsme pro vás žebříček nejúčinnějších pomocníků.

14 Sváteční koření

Máme je sice spojené s Vánocemi, ale nic nebrání tomu, abychom je využívali po celý rok. Zvláště, když mají tak skvělé léčivé účinky. Koření, které nás umí zahřát i vyléčit.

18 Bechtěrevova choroba

Pohled lékaře na nemoc, o které se toho příliš neví. Současné možnosti léčby i její alternativy.

22 Bechtěrevova choroba alternativně

Trošku jiný pohled na léčbu ankylozující spondylitidy. Psychosomatické příčiny, úprava jídelníčku i bylinná pomoc. To vše v článku od Veroniky Káňové.

26 Koktejly pro zdraví

Namíchejte si lahodné zdravé nápoje.

28 Fotoseriál

Vyrobte si společně s námi domácí pleťovou masku – pro ženy i muže.

30 Nachlazení

Praktické návody na to, jak bez úhony přežít zimu a také nemoci z nachlazení, které na nás číhají doslova na každém kroku. Přírodní léčba zahlenění i angíny. Praktické tipy na to, jak s nemocemi zatočit bez konvenčních léků.

34 Bylinky podle abecedy

Libeček lékařský nejen jako polévkové koření.

36 Konopí

Další díl seriálu je pokračováním přípravy domácích léčiv z konopí.

40 Výroba domácí kosmetiky

Koupelová sůl, peeling, tělový krém nebo zpevňující pleťový olej. To vše se v dnešním díle naučíme připravovat sami doma z přírodních surovin a za zlomek ceny.

44 Kalendář Bylinky revue

Prosinec a jeho vliv na orgány v našem těle.

46 Blahodárné ořechy

Mají obrovský obsah vitamínů i minerálních látek. A nejen to! Kompletní seznam běžně používaných ořechů – jaké jsou přednosti jednotlivých druhů, k čemu jsou vhodné a s čím nám mohou pomoci. Nakonec můžete okusit i dva lahodné exkluzivní recepty, které jsme si u nás v redakci oblíbili.

50 Lopuch větší

Dědek kořenář Břetislav Nový a jeho (ne)tradiční pohled na léčivé byliny.

52 Zimní lahůdky

Produkty z přírody, které jsou k mání. A jak je upravit? Prozradí tým centra Eden z Bystřice nad Pernštejnem.

54 Přírodní zdroje minerálů

Potravinové zdroje manganu. K čemu je tento prvek dobrý, proč jej potřebujete a s čím nám může pomoci? Odpoví tato dvoustrana.

56 Obsahové látky rostlin

Z mnoha stran často slýcháme, že ta která bylina obsahuje tyto a další účinné látky. Většinou nám to však nic neřekne. Proto je tu pro vás tento seriál, ve kterém vám nabízíme detailní pohled pod „kůži“ běžně užívaných bylin a koření. Navíc můžete vyzkoušet i jedinečný domácí šampón z mydlice lékařské – prozradíme vám, jak si jej snadno vyrobit.

58 Rakovina

Alternativní možnosti léčby nemoci. Podíváme se, co by nám rozhodně ve stravě nemělo chybět.

62 Recepty z workshopu

Náš historicky první workshop Bylinky revue měl na konci září obrovský úspěch. Zasadili se o to nejen přednášející, ale taktéž „tak trošku jiná“ cateringová služba. Připravili občerstvení, po kterém se doslova zaprášilo. Na četné žádosti účastníků jsme se proto rozhodli recepty od Renaty a Bohuslavy zveřejnit. Určitě je vyzkoušejte!

70 Komplexní léčba nemocí

Alternativní pohled na léčbu astmatu a nemocí spojených s dýchacím ústrojím, i kůží.

76 Zaměřeno na ženy

Příčiny vypadávání vlasů.

78 Zaměřeno na muže

Časté bolesti zad.

80 Jmelí bílé

Pomoc pro naše tělo od tradiční zimní rostliny.

82 Krystaly a voda

Voda a drahé kameny – patří to vůbec k sobě? Rozhodně ano a možná byste se divili, s čím vším nám může toto spojení pomoci. A rozhodně nejde o žádné šarlatánství. Vyzkoušejte krystalové elixíry zdraví.

86 Pampeliška

V souvislosti s kožními problémy se o ní příliš nemluví. Právě proto jsme se rozhodli napsat o ní zrovna v tomto období, kdy trable s kůží mohou trápit nejednoho z nás. Za zkoušku to přeci stojí!

88 Horoskop

Bylinkový výhled do roku 2016.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: