Bylinky Revue 4/2022

Kód: BR-0422
Neohodnoceno
Značka: Bylinky revue
139 Kč
Skladem (> 5 ks)

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy. Vychází měsíčně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři,

Duben, to je ten pravý a požehnaný měsíc zahradníkův. Ať si jdou do háje milenci se svým velebením máje; v máji stromy a květiny jenom kvetou, ale v dubnu vyrážejí; vězte, že toto klíčení a rašení, ty puky, pupence a klíčky jsou největším divem přírody, a víc už o nich neprozradím ani slovo; seďte sami na bobku a hrabejte sami prstem v kypré zemi, se zatajeným dechem, neboť řečený prst se dotýká křehkého a plného puku. To nelze líčit, tak jako nelze slovy líčit polibky a několik málo jiných věcí.

Člověk zahradník vznikl zajisté kulturou, a nikoliv přírodním vývojem. Kdyby vznikl od přírody, vypadal by jinak; měl by nohy jako brouk, aby nemusel sedět na bobku, a měl by křídla, jednak pro tu krásu a za druhé proto, aby se mohl vznášet nad svými rabátky. Kdo to nezkusil, nemá ponětí, jak nohy člověku překážejí, nemá-li se nač postavit; jak jsou zbytečně dlouhé, je-li nutno je složit pod sebou a dloubat prstem v půdě; jak jsou nemožně krátké, má-li člověk dosáhnout na druhý kraj záhonu. (Karel Čapek, Zahradníkův rok)

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři, Bylinky jsou tu pro vás. Přeji vám za redakci krásný měsíc plný radosti, slunce a dobré nálady.


podpis-ales-web
Aleš Vodička, vydavatel. 

---

OBSAH

- Konopná lékárna, části konopí a co s nimi: listy
- Konopné recepty: CBD sůl do koupele, nápoj Bhang, smoothie, mléko, mast
- Barvení bylinami
- Bylinky podle abecedy: Jablečník obecný
- Vypěstujte si sami: Rozmarýn lékařský
- Jídlo jako lék: Cibule
- Zánět středního ucha
- Když se spálíte
- Bylinky ve středověku: Černá smrt a léčba bylinami

KONTAKT, PŘEDPLATNÉ
Tel.: +420 225 985 225
SMS: +420 605 202 115
E-mail: bylinky@send.cz

Bylinky Revue, s.r.o.
Čerčanská 18, Praha 4, 14000

---
 


Bylinky 4/22 ukázka, obsah

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení