Bylinky Revue 4/2022

Kód: BR-0422
139 Kč
Skladem (2 ks)

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy. Vychází měsíčně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři,

Duben, to je ten pravý a požehnaný měsíc zahradníkův. Ať si jdou do háje milenci se svým velebením máje; v máji stromy a květiny jenom kvetou, ale v dubnu vyrážejí; vězte, že toto klíčení a rašení, ty puky, pupence a klíčky jsou největším divem přírody, a víc už o nich neprozradím ani slovo; seďte sami na bobku a hrabejte sami prstem v kypré zemi, se zatajeným dechem, neboť řečený prst se dotýká křehkého a plného puku. To nelze líčit, tak jako nelze slovy líčit polibky a několik málo jiných věcí.

Člověk zahradník vznikl zajisté kulturou, a nikoliv přírodním vývojem. Kdyby vznikl od přírody, vypadal by jinak; měl by nohy jako brouk, aby nemusel sedět na bobku, a měl by křídla, jednak pro tu krásu a za druhé proto, aby se mohl vznášet nad svými rabátky. Kdo to nezkusil, nemá ponětí, jak nohy člověku překážejí, nemá-li se nač postavit; jak jsou zbytečně dlouhé, je-li nutno je složit pod sebou a dloubat prstem v půdě; jak jsou nemožně krátké, má-li člověk dosáhnout na druhý kraj záhonu. (Karel Čapek, Zahradníkův rok)

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři, Bylinky jsou tu pro vás. Přeji vám za redakci krásný měsíc plný radosti, slunce a dobré nálady.


podpis-ales-web
Aleš Vodička, vydavatel. 

---

OBSAH

- Konopná lékárna, části konopí a co s nimi: listy
- Konopné recepty: CBD sůl do koupele, nápoj Bhang, smoothie, mléko, mast
- Barvení bylinami
- Bylinky podle abecedy: Jablečník obecný
- Vypěstujte si sami: Rozmarýn lékařský
- Jídlo jako lék: Cibule
- Zánět středního ucha
- Když se spálíte
- Bylinky ve středověku: Černá smrt a léčba bylinami

KONTAKT, PŘEDPLATNÉ
Tel.: +420 225 985 225
SMS: +420 605 202 115
E-mail: bylinky@send.cz

Bylinky Revue, s.r.o.
Čerčanská 18, Praha 4, 14000

---
 


Bylinky 4/22 ukázka, obsah

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: