Bylinky Revue 5/2022

Kód: BR-0522
139 Kč
Skladem (4 ks)

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy. Vychází měsíčně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři,

původně jsem chtěl zmínit několik sezónních pranostik, jako třeba tyto: chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají; nebo jestli v máji neprší, červen to dovrší; či Pankrác, Servác, Bonifác pro sadaře jsou zlí chlapci a déšť svaté Žofie švestky ubije.

Nicméně, krátký úryvek z Knihy radosti, knihy rozhovorů Dalajlámy a Desmonda Tutu, nám může připomenout, že vedle kultivace vlastní bylinkové zahrádky neuškodí také občas vykouknout za plot a jen tak pomoci sousedovi... Pokud jste Knihu radosti ještě nečetli, udělejte tak co nejdříve, může se stát, že po jejím přečtení budete jinou bytostí.
„Je nás sedm miliard, nikdo nechce mít problémy, nikdo nechce trpět, a přesto tolik problémů a tolik utrpení vzniká většinou naší zásluhou. Proč?“ Teď mluvil dalajláma přímo k arcibiskupovi, kterýsouhlasně přikyvoval. „Něco nám schází. Jako jedna ze sedmi miliard lidských bytostí jsem přesvědčený, že každý z nás má zodpovědnost přispět k rozvoji šťastnějšího světa. Musíme se více starat o blaho ostatních. Jinými slovy, musíme nabídnout laskavost nebo soucit. Musíme se zaměřit na naše vnitřní hodnoty. Musíme hledat uvnitř.“

Natáhl ruku k arcibiskupovi, který ji něžně sevřel do obou dlaní. „Myslím, že máte velký potenciál–“„Potenciál?!“ zareagoval arcibiskup s předstíraným rozhořčením a pustil dalajlámovu ruku ze sevření. „Velký potenciál, ano. Myslím tím velký potenciál k vytvoření šťastnějšího lidstva.“ Arcibiskup se smíchem zvrátil hlavu. „Ach tak.“

„Už jen když se vám lidé podívají do tváře,“ pokračoval dalajláma, „vždy se smějete, jste vždy veselý. To je pozitivní poselství.“

Dalajláma se natáhl, opět uchopil arcibiskupovu ruku a pohladil ji.

„Když se někdy podíváte na představitele vrcholné politiky nebo na duchovní vůdce, tváří se velice vážně,“ narovnal se na židli, zamračil se a vypadal velmi přísně. „To člověka znejistí, ale když se podívá do tváře vám–“ „To je tím velkým nosem,“ odtušil arcibiskup a oba se vesele zasmáli.

Jak je možné, že tato věc, které říkáme radost, může být vyvolána tak širokou škálou podnětů? Jak může prožitek radosti sahat od slz radosti při zrodu dítěte přes nezkrotný záchvat smíchu, když uslyšíme povedený vtip, až po spokojený úsměv během meditace?

Vážené a milé čtenářky, milí čtenáři, Bylinky jsou tu pro vás. Přeji vám za redakci krásný měsíc plný radosti, slunce a dobré nálady.


podpis-ales-web
Aleš Vodička, vydavatel. 

---

OBSAH

- Jídlo jako lék: Červená řepa
- Zdravé hubnutí
- Části konopí a co s nimi: Semena
- Zavodnění organismu
- Deset bylinek na zdravé odvodnění
- Bylinky podle abecedy: Jahodník obecný
- Vypěstujte si sami: Meduňka lékařská
- Bylinný papír – krásný a originální dárek
- Jak arabské léčitelství ovlivnilo Evropu

KONTAKT, PŘEDPLATNÉ
Tel.: +420 225 985 225
SMS: +420 605 202 115
E-mail: bylinky@send.cz

Bylinky Revue, s.r.o.
Čerčanská 18, Praha 4, 14000

---
 
 


Bylinky 5/22 ukázka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: