Bylinky Revue 6/2020

Kód: BR-0620
Neohodnoceno
Značka: Bylinky revue
119 Kč
Skladem (> 5 ks)

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy. Vychází měsíčně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Nové číslo Bylinky revue vyšlo 29. května
Velké téma: PLÍCE A ZDRAVÉ DÝCHÁNÍ

BUTTON-PREDPLATNE

Vážená bylinkářko, milý bylinkáři,
zahradníkům červen bývá někdy naplněn sekáním trávy, pokud tedy dost pršelo a tráva bují seč může. Není to činnost vpravdě nová, jak je vidět v textu Karla Čapka, za jedno století se toho zase tolik nezměnilo, nebo ano?

Zkušenější zahradník si koupí prostě žací strojek; to je takové tento na kolečkách, rachotí to jako strojní puška, a když se s tím jede po trávě, tu stébélka zrovna lítají; říkám vám, to je jedna radost.

Když přijde takový žací strojek do domu, perou se všichni členové rodiny od děda po vnuka o to, kdo bude žnout trávu; taková je vám to zábava, rachotit a kosit bujný pažit “Pusťte,” prohlásí zahradník, “já vám ukážu, jak se to dělá.” Načež se rozjede po trávníku s obřadností strojníka a oráče zároveň.

“Teď zase já,” žadoní druhý člen rodiny. “Ještě kousek,” trvá na svém právu zahradník, a znovu se rozjede rachotě a kose trávu, až to lítá. To je první, slavnostní senoseč.

“Poslouchej,” povídá po čase zahradník druhému členu rodiny, “nechtěl bys vzít strojek a posekat trávu? To je moc příjemná práce.” “Já vím,” praví ten druhý vlažně, “ale já dnes jaksi nemám kdy.”

Za redakci Bylinek vám přeji pevné zdraví a krásný, prosluněný měsíc,
Aleš Vodička, vydavatel.

---

Obsah:

- Sedmero domácích sirupů pro zdravé dýchání
- Plicní bylinář, bylinky, které pomáhají na plíce a dýchání Jak si doma poradit, když se člověku špatně dýchá
- Jak si zajistit zdravé plíce
- Plíce – k čemu je máme
- Bylinková poradna s odborníkem
- Štítná žláza – náš štít před zevním světem
- PRŮZKUM: Které bylinky vládnou českým kuchyním?
- Síla nesouzení a odpuštění