Bylinky revue 7/2017 BAZALKA JE SKVĚLÁ: JAK POMŮŽE PROTI BOLESTI, STRESU, KŘEČÍM?

Kód: BR-07-2017
Neohodnoceno
Značka: Bylinky revue
99 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyjde v pátek: 30. června 2017

Předplatné Bylinky revueStáhněte si digitální zde
Žádejte ve své trafice - seznam zde

 

Herbář 11/2015, listopad, nepečené cukroví

Čas dovolených je v plném proudu. Ruku v ruce s ním však i mnohé nepříjemné záležitosti, jako je třeba spálení od slunce, vymknutý kotník či nadměrné pocení. A právě na tato témata jsme se rozhodli v prázdninovém vydání zaměřit. Chcete-li si vyrobit přírodní deodorant, který vám zajistí svěžest po celý den, pak neotálejte s nalistováním stran 36–37, kde vás to snadno naučíme.

Spálení od slunce, cestovní průjmy nebo pohmožděniny můžete rovněž řešit bylinkami. A to vcelku snadno. Na stranách 10–17 vám povíme, jak na to. Pokud vám zamotá hlavu sklenička bílého vína, které jste si dali na sluníčku, přijde vhod bazalka pravá. Není lepší byliny, která by nám pomohla ve chvíli, když bojujeme s následky přemíry alkoholu. Přečtěte si o tom na stranách 8–9.

A když už jsme u toho pití, pak doporučuji zaměřit se na článek o bylině yerba maté, který začíná na straně 48. Právě v létě může být dobrou náhražkou kávy. Povzbudí, udělá dobře na duši a dodá našemu tělu cenné látky. Stejný efekt jistě bude mít i dobré jídlo, které najdete na stranách 64–71. Ručím vám za to, že vás recepty plné čerstvého ovoce a bylinek zcela očarují.

 

Kouzelné prázdniny plné slunce i nevšedních zážitků přeje za redakci Monika Poledníková.

 

Herbář nám distributor bere pouze do prodejen, které nejsou tzv. VIP. Pokud jej tedy nemůžete sehnat, omlouváme se a doporučujeme předplatit, nyní se slevou.

 

Obsah Bylinky revue 7/2017

DOPORUČUJEME:

8 Co jste o bazalce nevěděli

Rychle zažene rýmu, vyléčí zánět středního ucha a dokonce funguje i jako vyprošťovací nápoj, když to přeženeme s konzumací alkoholických nápojů. Je jedničkou v likvidaci migrény a tiší rozbouřený žaludek či křeče. To nejzajímavější, co jste kdy o bazalce četli.

36 Zastavte nadměrné pocení

Proti nadměrnému tělesnému pachu nemusíme bojovat drahými a zdraví škodlivými konvenčními produkty. Přírodní bylinkový deodorant si můžete snadno vyrobit i sami doma. Víme, jak na to!

BYLINKOVÝ RECEPTÁŘ

10  Byliny na letní úrazy

Pomáhají nejen na běžné nemoci, ale mohou posloužit i jako prostředek první pomoci. Některé byliny mohou být skutečně účinnou pomocí ve chvíli, kdy se spálíme na slunci, vymkneme si kotník nebo se zraníme. Přečtěte si zajímavé informace i návody na produkty, které si doma snadno vyrobíte.

18  Oves jako afrodiziakum

Považujeme jej za naprosto obyčejnou obilninu, kterou využíváme v kuchyni. Oves toho však umí mnohem víc. Poznejte jeho utajovanou stránku.

20  Jedovaté léčivky

Štědřenec odvislý se i v dnešní době používá v prostředcích, které pomáhají přestat s kouřením.

24  Přípravky proti chorobám rostlin

Nemusíte je kupovat za drahé peníze v obchodě, zvládnete je připravit i sami doma. Nastudujte si podrobné návody, které přinášíme.

28  Aromaterapie pro letní dny

Bylinky v lahvičce mohou pomoci s mnoha běžnými letními obtížemi, jako je zánět močového měchýře, suché vlasy či pocení nohou. Vyzkoušíte je?

38  Seriál: Konopí

Tentokrát jsme pravidelný seriál zaměřili na potíže, které trápí skutečně velkou skupinu populace. Věnujeme se hemoroidům a prostatickým obtížím.

42  Výroba domácí kosmetiky

Divizna pomůže zahojit akné i vřídky. Navíc je vhodná pro pokožku, která snadno zčervená. Vyrobte si vlastní domácí diviznovou kosmetickou řadu.

48  Yerba maté zažene únavu

Zlepší fyzickou kondici, pomůže při nadměrném stresu a navíc obsahuje spoustu látek, které celkově působí blahodárně na lidský organismus. Pokud chceme tělu dodat kofein, pak je yerba maté lepší volbou než klasická káva.

52  Neznámé plodiny

Působí jako přírodní projímadlo a odčervuje. Tivuk však můžeme pěstovat i pouze na to, abychom si z něj vyrobili houbu na mytí těla. Jistě ji znáte pod názvem lufa. Chcete domácí?

54  Zapomenuté indiánské léčivky

Nejúžasnějších 27 léčivek, o kterých s nadšením hovoří američtí indiáni. Vyzkoušet bychom je měli i my.

ZDRAVÁ KUCHYNĚ

60  Čínská kuchyně pro štíhlou linii

Poznejte netradiční jídla i historii východní kuchyně.

64  Recepty

Tentokrát vám servírujeme lehké letní dobroty plné ovoce i bylin.

72  Léčení včelími produkty

Včela medonosná je velice užitečný hmyz, který produkuje spoustu léčivých produktů. K čemu jsou dobré a v čem nám mohou pomoci?

78  Muchovník dodá vitamíny

Říká se mu rozinkový strom. Plody báječně chutnají a našemu tělu navíc dodají veškeré minerály i vitamíny, které si pro správné fungování žádá.

ZAMĚŘENO NA ŽENY

80  Nejlepší tuky pro pleť

Bambucké máslo či kokosový nebo marulový olej dokáží skutečně zázraky.

ZAMĚŘENO NA MUŽE

82  Běhejte zdravě a bez bolesti

Správná péče o vazy i klouby. Ty nejlepší přírodní prostředky, které mohou při obtížích pomoci.

ZAJÍMAVOSTI

84  Deset nejlepších bylin indické kuchyně

Kurkuma, tamarind či kardamom. Vyzkoušejte nejdůležitější bylinky, bez kterých by indická kuchyně nebyla tolik populární.

88  Jídlo z letní louky

Ochutnejte polévku s mátou či džem nebo sirup z růže. My v redakci jsme byli nadšeni.

90  Cestovní horoskop

Už víte, kam letos pojedete na dovolenou?