Herbář 10/2015

Kód: SP-10-2015
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo v pátek 28. 8. 2015

Zvýhodněné předplatné

 

 


Když nás trápí bolesti, všechno ostatní jde stranou a my nejsme schopni fungovat. Bolest může mít mnoho původců – my se zaměříme na ty nejčastější a pokusíme se vám je pomoci odstranit.

Bolavé tělo
Nepříjemné stavy těla i bolesti může mít na svědomí třeba to, že se špatně vyspíme, případně máme nadměrný stres v práci. Rozhodně bychom nikdy neměli podceňovat, co se nám tělo snaží sdělit. Odborníci nám poradí, jak na nejčastější bolesti, pokusí se je odstranit a nabídnout i jednoduché tipy, jak se cítit lépe. Více na straně 4–5.

Migréna
Trápí mnohé z nás a není před ní úniku. Řeč bude nejen o migréně, ale i o bolestech hlavy, jež dokáží pořádně zkomplikovat život. Pokusíme se zjistit příčinu a nabídneme spoustu pomocníků z přírodní lékárny. Čtěte na stranách 6–9.

Nemocná záda
Kvůli dnešnímu převážně sedavému způsobu života trápí bolesti zad drtivou většinu lidí v produktivním věku. Pokud se problém týká i vás, pak nalistujte tyto stránky a dozvíte se více. Třeba i tip na bylinu, jež bolest dokáže odstranit. Najdete na stránkách 10–11.

Nefunkční klouby
Zatímco tradiční léčba nemocných kloubů spočívá téměř výhradně ve zmírnění příznaků, přírodní medicína se snaží odhalit příčinu problémů a zaměřuje se především na ni. Rozhodně vám nabídneme změnu jídelníčku a prozradíme potraviny i bylinky, jež mohou v léčbě pomoci. Více na stranách 12–13.

Bolavá duše
Nejen tělo může mít své problémy, ale rovněž i duše. Její bolest může být mnohdy citelnější. Úzkosti, deprese či strach – to vše lze řešit účinně přírodní cestou. Aromaterapeutka vám prozradí více na stranách 14–16.

Recepty
Tipy na přírodní prostředky proti bolestem nabízíme na straně 17.

Byliny na bolest
Čekanka, mák nebo zázvor… Přinášíme seznam nejúčinnějších léčivek proti bolestem. Vyberte si tu svoji a rozhodně vyzkoušejte. Bylinky najdete na stranách 18–19.

Pomoc při porodu
Porod a bolest jsou témata velmi úzce spjata. I tyto okamžiky lze však udělat pro ženu příjemnějšími. Třeba s pomocí éterických olejů, jež bolest dokáží “zpříjemnit“ nebo ji dokonce i lehce potlačit. Případně i pomocí bylin, které mohou porod vyvolat nebo urychlit. Návody hledejte na str. 20–22.