Herbář 12/2015

Kód: SP-12-2015
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo v pátek: 27. listopadu 2015 

Předplatné Bylinky revue

Novoroční detoxikace
Tradičně ji provádíme na jaře. I když bylinkáři jsou přesvědčení, že bychom se měli detoxikovat i na podzim. A někteří říkají, že v každém ročním období bychom měli tělu dopřát důkladnou očistu.

Odstraníme jedy
Terapeutka a výživová poradkyně Veronika Káňová se mimo jiné zaměřila i na pročištění lymfatického systému. Poradí vám, jak jej rozproudit, a nabídne výtečnou jablečnou očistu, jež tělu dodá i spoustu vitamínů a minerálních látek. Praktické návody si můžete přečíst na stránkách 4–7.

Rozproudíme krev
MUDr. Zbyněk Mlčoch nabídne recept, jak obnovovat krev v těle. Dozvíme se, jaké potraviny nám v tom pomohou, a navíc si můžeme vybrat hned z několika praktických návodů, jež nám lékař představí. Bylinkovou lékárnu můžete otevřít na stranách 8–9.

Užíváme bylinky
Víte, jaké byliny jsou pro detoxikaci organismu nejvhodnější? Sestavili jsme žebříček osmi nejlepších přírodních produktů, jež jsou v této oblasti jedničkami. Zvolit můžete petržel, ostropestřec, červenou řepu anebo třeba méně známý slanobýl. Vyberte si na stránkách 10–13.

Jíme zdravě
Očista jde se změnou jídelníčku ruku v ruce, tudíž je třeba zařadit potraviny, které nám s obnovováním přirozených chodů těla pomohou. Jedním z takových jídel je i bezlepková obilnina quinoa. Podíváme se nejen na běžně dostupnou bílou, ale dozvíte se i o červené či černé variantě. Hledejte na stranách 14–15.

Pijeme šťávy
Černá ředkev obsahuje spoustu cenných látek, navíc v těle účinně likviduje bakterie, viry i plísně. Je jedním z nejsilnějších prostředků pro detoxikaci. Poradíme vám, jak ji užívat, a přidáme i lahodný recept, který nás v redakci skutečně zaujal. Podívejte se na stranách 16–17.

Čistíme tělo
Možná jste si do nového roku kromě hubnutí předsevzali i to, že přestanete kouřit. Představíme vám ty nejlepší rady, jež vám tento nelehký krok výrazně usnadní. Zároveň poradíme, jak očistit tělo po užívání antibiotik či jiných léků. Počtěte si na stránkách 18–19.

Pochutnáváme si
Bez lahodných receptů, které nám udělají dobře na těle i na duši, by to rozhodně nebylo ono. A ručíme vám za to, že tato jídla vám dodají vše, co potřebujete. Očistí, chutnají a jsou zkrátka báječná. Pět lahůdek najdete na stranách 20–21.