Herbář 4/2015

Kód: SP-04-2015
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo 27. 3. 2015

Zvýhodněné předplatné

Káva léčí a pomůže zhubnout, můžeme ji kombinovat s kořením od skořice či vanilky přes čokoládu až po chilli nebo kardamom. Každá z těchto příchutí skrývá nejen rozdílné vůně a chutě, ale také působí odlišně na naše tělo i duši. Některé chuťově pohladí a příjemně voní, jiné léčí. Vše v tomto Herbáři.

Jarní akce: legální konopná semínka - ZDARMA! Více uvnitř.

Káva léčí a pomůže zhubnout
Kávu můžeme kombinovat s nejrůznějším kořením od klasické skořice či vanilky přes čokoládu až po chilli nebo kardamom. Každá z těchto příchutí skrývá nejen rozdílné vůně a chutě, ale také působí odlišně na naše tělo i duši. Některé koření chuťově pohladí a příjemně voní, jiné potlačuje hořkost kávy nebo urychluje metabolismus či léčí. V tomto Herbáři najdete o kávě mnoho dalších zajímavostí.

Chuť podle experta
Šéfbarista Luboš Martínek prozradí, jak se káva dostane ze své domoviny až k nám na stůl, kdy je nejvhodnější doba pro její pití, ale i to, jaké má účinky na lidský organismus. Více se dočtete na str. 4–7.

Kávovník
V přírodě se vyskytuje mnoho druhů tohoto velkého a širokého keře, jen tři se však pěstují komerčně. Vše o pěstování kávy – včetně návodu na domácí pěstování – najdete na str. 8–9.

Největší mýty
Zvyšuje tlak a škodí zdraví – dvě největší pomluvy lahodného hořkého nápoje, jež mezi lidmi kolují. Jaké jsou další fámy a jak to s kávou je doopravdy? Začtěte se na str. 10–11.

Česká tradice
S mlékem a pořádnou dávku cukru. Přesně tak pije kávu většina obyvatel České republiky. My vám poradíme, jaké suroviny volit, abyste nenarušili kávové aroma, stačí se podívat na str. 12–13.

Kávy z bylin
Spíše jsou známé pod názvem „obilné kávy“. Jako směsi je možné si je koupit v mnoha obchodech, ale čerstvou jednodruhovou kávu si můžete připravit sami doma z vlastních surovin. A skoro zadarmo. Jaké bylinky zvolit, to se dozvíte na str. 14–15.

Náhražky kafe
Existuje mnoho bylinek se stejnými nebo podobnými účinky na organismus, jaké má káva. Vyzkoušejte je na str. 16–19.

Aromatické chutě i vůně
Recepty na tradiční, netradiční i exotické kávy, stejně jako na něco kávového k zakousnutí – to vše najdete na str. 20–22.