Herbář 4/2016

Kód: SP-04-2016
Neohodnoceno
Značka: Bylinky revue
37 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo 25. 3. 2016

Předplatné Bylinky revue

Cesta k těhotenství
Stále více párů má v dnešní době problém počít potomka. Příčin neplodnosti je mnoho, naštěstí s celou řadou z nich mohou pomoci určité alternativní metody, byliny či dokonce prostá úprava stravy.

Pohled odborníka
Přirozenému otěhotnění může napomoci návrat organismu zpět do rovnováhy. Stres či nezdravá strava mohou být jednou z příčin tohoto problému. Většinu nejběžnějších obtíží sepsala specialistka na zdravou stravu, farmaceutka Margit Slimáková. S jejím pohledem na neplodnost se můžete seznámit na stranách 4–9.

Kyselina listová
Prvek ze skupiny B vitamínů je doporučován zejména těhotným ženám jako doplněk stravy v prvních třech měsících těhotenství. Málo se však hovoří o tom, že kyselinu listovou je nutné užívat již před plánovaným otěhotněním. Pro více informací nalistujte stránky 10–11.

Byliny pro těhotenství
Sestavili jsme seznam deseti nejběžnějších bylin, jež mohou napomoci přirozenému otěhotnění. Sporýš, šalvěj, nebo kontryhel? V čem mohou pomoci a čím si zaslouží naši pozornost? Více na stranách 12–15.

Metoda Mojžíšová
Terapeutka Ludmila Mojžíšová vymyslela unikátní metodu, která již pomohla řadám neplodných párů. Přečtěte si, v čem tkví její tajemství a proč by mohla být vhodná právě pro vás. Najdete na stránkách 16–17.

Správné cvičení
Cviků pro výraznější šance k otěhotnění existuje vícero. Ty nejzajímavější metody představí MUDr. Michaela Tomanová na stránkách 18–19.

Zdravá strava
Ženy plánující otěhotnění by rozhodně měly mít upravený jídelníček. Správný poměr živin ve stravě může udělat přímo zázraky. Co jíst a čemu se naopak vyhnout, to vše se dozvíte na stranách 20–21.

Statistika
Aneb neplodnost v číslech. Jak jsme na tom v dnešní době a kolik párů podstupuje umělé oplodnění, jsme zjišťovali na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně. Výsledky bádání najdete na straně 22.