Herbář 9/2015

Kód: SP-09-2015
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyšlo 28. 8. 2015

Zvýhodněné předplatné

Zatímco naši předkové byli nadšeni objevem antibiotik, v dnešní době sledujeme spíše snahy se jim vyhýbat a nevyužívat je tolik. Bakterie si zvykly a pilulky přestávají pomalu, ale jistě pomáhat. Možná nastal čas vrátit se trochu zpátky a vzpomenout si na to, jak mnohé zdravotní obtíže léčily naše babičky.

Rostlinné léky
Pohled do historie i trošku jiný obraz toho, jak je možné se i v dnešní době léčit. Seznam zajímavých a málo využívaných přírodních produktů, jež bychom mohli příště vyzkoušet namísto léků. Čtěte na str. 4–7.

Seznam antibiotik
Toto vydání Herbáře by mohlo být vlastně jakousi malou encyklopedií přírodních léků. Společně s odborníky a bylináři jsme pro vás stránku po stránce sepsali seznam nejběžnějších rostlin a nejpoužívanějších rostlinných antibiotik, z nichž si mnohé můžete sami pěstovat na zahrádce či na okenním parapetu v malém bytě. Kompletní seznam najdete na stranách 8–17.

Propolis – pomoc od včel, str. 8.
Echinacea – povzbuzovač imunitního systému, str.9.
Zázvor – zabiják bakterií a virů, str. 10.
Kurkuma – likvidátor rakoviny, str. 11.
Česnek – širokospektré antibiotikum, str. 12.
Grapefruit – protiplísňový pomocník, str. 13.
Lichořeřišnice – jednička na močové cesty, str. 14.
Tymián – vymítač parazitů, str. 15.
Šalvěj – lék na angínu, str. 16.
Skořice – protichřipkové koření, str. 17.

Voňavé léčení
I aromaterapie má své favority zkapalněné v lahvičkách, kteří nám mohou pomoci při rozličných zdravotních obtížích. Éterické oleje fungují stejně dobře, ba často i mnohem lépe než klasická antibiotika. Případně mohou být při jejich užívání vhodným doplňkem. Více na dvoustraně 18–19.

Domácí kuchyně
Přírodní antibiotika si můžeme vyrobit i doma v kuchyni. Bude nás to stát jen minimum nákladů a zlomek času. Vyzkoušejte například propolisovou tinkturu, zázvorový sirup nebo tymiánový krém. Rozhodně nebudete zklamáni. Zkuste to na str. 20–22.