Konopné číslo 2017

Kód: BRZV-01-2017
99 Kč –10 %
Konopné číslo 2017
99 Kč –10 % 89 Kč
Skladem (2 ks)

Zvláštní vydání Bylinky revue celé o konopí, druhý díl. Semínka nejsou obsahem balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DRUHÝ DÍL - POKRAČOVÁNÍ
Zvláštní vydání Bylinky revue celé o konopí, druhý díl

Nenechte si ujít speciální vydání Bylinky revue zaměřené na nejkontroverznější léčivou bylinu dnešní doby – konopí. Zjistěte vše, co potřebujete vědět: Proč je nelegální, co o něm říkají české zákony a jak jej pěstovat a zpracovávat tak, abyste mohli plně využívat nesmírný léčebný potenciál!

---

Pěstování a zpracování konopí u nás upravuje zákon č. 167/1998 Sb., o návykových látkách který ukládá osobám pěstujícím konopí ohlašovací povinnost. Při rozloze plochy oseté konopím nad 100 m2 je pěstitel povinnen pozemek nahlásit místně příslušnému Celnímu úřadu. Legislativa pro pěstování konopí je v podstatě shodná s regulacemi pro pěstování máku.

Zákon současně v § 15: zakazuje se dle odst. E) získávat konopnou pryskyřici a látky ze skupiny tetrahydrokanabinolů a v § 24: Zakazuje se dle odst. A) pěstovat druhy a odrůdy rostlin konopí (rod Cannabis), které mohou obsahovat více než 0,3 % látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů.

JAK PĚSTOVAT?

Sejeme po odeznění silnějších jarních mrazíků (od začátku dubna do konce května) do hloubky 2 – 3 cm. Při dostatečném zavlažování je možné sít naklíčená semena (klíčkem vzhůru do 3 cm). Jistotu poskytují doma předpěstované sazeničky.

Konopí se tradičně pěstuje na vlákno, na semeno nebo kombinovaně, na hmotu. Při pěstování na vlákno sejeme hustě (spon cca 5 cm), vyrostou nám štíhlé stvoly vhodné pro vlákenné zpracování. Na semeno sejeme do řádků vzdálených 30 cm i více – rostlina má prostor se větvit a vyroste silnější s více květenstvími a semeny. Kombinovaně, tedy pro sklizeň semene a stonků na hmotu, volíme „zlatou střední cestu“.

Pokud se chceme radovat z velkých a silných rostlin a šťavnatých semen, vybereme slunné místo. Půdu zvolíme hlinitou až hlinito-písčitou, ideálně mírně zásaditou (pH mezi 6,8 a 7,3, můžeme ji upravit drceným vápencem, skořápkami vajec apod.). Nevhodná je půda jílovitá a půda s vysokou hladinou spodní vody. Pro vysoké výnosy stonku je rozhodující dostatečný obsah dusíku a draslíku
v půdě.

Pro produkci květů a semen je nezbytný fosfor. Optimálním hnojivem je kompost či dobře odleželý hnůj, kobylince, slepičince atp. Pomůže, vysejeme-li konopí po jetelovinách nebo luskovinách vázajících dusík. Osvědčeným receptem pro zdraví a vitalitu je přihnojení na list kopřivovým zákvasem.

V případě déletrvajícího sucha je lepší porost, především první měsíc, zalévat. Z plevelů dáváme pozor hlavně na popínavé svlačce, pcháč a bodlák. Z nemocí je nejčastější plíseň šedá napadající květenství s nástupem vlhkého podzimu.

7 DŮVODŮ PROČ MILOVAT KONOPNÁ SEMÍNKA:

- Samotné konopné semínko obsahuje asi ze 30% olej, z 25% proteiny, významné množství vlákniny, terpeny, steroly a různé další vitamíny a minerály

- Poměr omega-6/omega-3 mastných kyselin v konopném oleji (2:1 až 3:1) je optimální pro lidské zdraví

- Konopná bílkovina je vzhledem k absenci lepku vhodná i pro celiaky

- Z konopných semínek se dá vyrobit konopné mléko

- Přídáním pár loupaných semínek do koktejlu bude vaše smoothie ještě krémovější

- Konopný protein je vhodným zdrojem kvalitních bílkovin i pro ty lidi, kterým luštěniny způsobují nadýmání

- Byl pozorován velmi pozitivní vliv konopného proteinu na zpomalení vývoje onemocnění ledvin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: