Rady a recepty Moravské Babičky 2

Kód: RMB-02-2019
Neohodnoceno
Značka: Bylinky revue
119 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Já s písničkou jdu jako ptáček,

tralalala, lalalalalá;

ptáčku, vyleť až nad obláček,

tralalala. lalalalalá.

Zazpívej tam sluníčku,

tuhle naši písničku,

ať na cestu nám pěkně svítí,

nemračí se ani chviličku.

Tato písnička z pohádky Obušku, z pytle venmě provázela celé dětství a zpívala jsem si ji s babičkou do kroku vždy, když jsme spolu šly s dědou za zády na zahrádku. Sluníčko se na nás usmívalo a něžně hřálo, větřík lehounce pofukoval, a než jsme vyšly ten velký kopec, měla jsem vždy plnou náruč všelijakých polních kytiček. Už tehdy mě babička učila, k čemu se jaká bylinka používá, a to nejlépe přímo na mně, jelikož, jak se říká, praxe je náš největší učitel.

Pamatuji si, jak jsme jedly zdravé pampelišky, trhaly mladé kopřivy na pročištění organismu a na všelijaké bolístky, rány a odřeniny přikládaly listy jitrocele. Nesmím taky opomenout žvýkání kyselého šťovíku, který jsem jako dítě i přes jeho kyselost milovala. A co víc! Měla jsem i svou malou bylinkovou zahrádku a knížku Malý zahrádkář. Věřte mi, že ji mám dodnes a pokaždé, když se na babiččinu zahrádku dostanu zpátky, nostalgicky se dívám na ten záhon, u nějž kdysi začínaly první krůčky mé bylinkové cesty.

A právě proto jsem tomuto speciálnímu letnímu číslu věnovala letní tipy mé babči. Ukážeme si, jak rychle nám mohou bylinky a přírodní dobroty pomoci, když přijde nějaký neduh, a to ať už jsme na dovolené, prázdninách, nebo v lese na houbách. Protože jak říká má babička, zelená lékárna zdraví je stále otevřená a je tady pro každého. Stačí jen vstoupit.

S láskou

Dita Oškerová