Šaman 6/2017

Kód: SAMAN-06-2017
99 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žijeme nejenom v době téměř neomezených možností, ale také v době, která na nás klade velké nároky – společenské, finanční, časové. Každodenní stres, shon a téměř neustálé řešení menších či větších problémů se staly součástí našich životů. Téměř každý člověk má dnes svého psychologa, antidepresiva jsou běžně předepisovaným lékem. Není divu, že psychické poruchy a disharmonie jsou v civilizovaných západních společnostech běžně vnímány jako ryze negativní jev. Nezřídka jsem se setkala s tím, že se lidé za své psychické problémy stydí, skrývají je před svými blízkými a nechtějí o nich mluvit, protože se bojí odsouzení a nepochopení ze strany svého okolí. Právě z tohoto důvodu nás může lecčím inspirovat článek začínající na straně 8. Ukazuje totiž unikátní přístup šamanských léčitelů k otázce duševního zdraví a psychických poruch, jež se od toho našeho (převážně negativního a tabuizovaného) podstatně liší.

V návaznosti na toto téma jistě nepřehlédněte ani článek o šamanech jako takových – ten naleznete na stranách 56–57. Dozvíte se, proč jsou šamani v kmenové hierarchii velmi vysoce postavení a mnoho dalšího.

Mimořádně rozvinutými psychickými schopnostmi se zabývá také článek popisující charakteristické osobnostní rysy indigových dětí. Nadprůměrná inteligence hraničící s genialitou, vysoká míra vnímavosti a nadání, jimiž indigové děti oplývají, jako by byly darem od něčeho nadpozemského. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

Červnový Šaman opět otevírá diskuzi nad celou řadou zajímavých témat. 
Za celou redakci vám přeji krásný začátek léta a příjemné počtení.

Michala Bohuslavová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: