Zdravé recepty 8/2017

Kód: SP-08-2017
Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyjde v pátek: 28. července 2017

 

Předplatné Bylinky revueStáhněte si digitální zde
Žádejte ve své trafice - seznam zde

 

Herbář 11/2015, listopad, nepečené cukroví

S láskou vzpomínám, jak to vždycky o prázdninách u nás v kuchyni vonělo – kopr se přidával do zavařovaných okurek, broskvovou marmeládu jsem musela míchat, aby neprskala, a zelí na čalamádu jsem krouhala tak dlouho, dokud maminka neřekla „dost“. Ještě dlouho v dospělosti jsem pak jezdila k rodičům mlsat něco dobrého ze zakonzervovaných zásob. Až jsem se jednou rozhodla, že je čas naučit se to sama. A zjistila jsem, že se není čeho bát!

Jděte do toho po hlavě, teď je ten nejlepší čas, kdy si můžeme uchovat vše, co nám příroda dává. Ručím vám za to, že švestková nutela, dýňový sirup nebo cibulová marmeláda rozhodně nezklamou. A nevyhýbejte se ani nakládané zelenině, jako je zelí nebo okurky, protože ty nás přes zimu díky látkám, jež v sobě ukrývají, ochrání před nemocemi z nachlazení.

V kuchyni Zdravých receptů, kde pro vás každý měsíc tvoříme exkluzivní a originální receptury, dostali naši kuchaři jasný úkol: zpracovat již zavařené dobroty a připravit z nich něco, co naši čtenáři ještě nejedli. Osobně si myslím, že se jim tento úkol podařilo zvládnout na jedničku – však uvidíte sami.

V redakci už pro vás chystáme další vydání Zdravých receptů, ve kterých se zaměříme na svačiny. Připravíme spoustu dobrot nejen dětem do školy, ale i dospělákům do práce. Našim kuchařům právě vznikají pod rukama chutné a rychlé lahůdky, které nasytí a dodají sílu i energii.

Krásné letní dny přeje za redakci 
Monika Poledníková

 

Obsah Zdravé recepty 8/2017

Doporučujeme

6  Uchovejte si chuť i vůni léta na zimu

Zakonzervujte si na chladné dny všechny dary, které nám příroda v tento čas nabízí. Zapomeňte ale na chemické pomocníky zavařování, které jsou teď na pultech obchodů. Ono to jde totiž i jinak – levněji, snadněji a bez chemie.

10  Z kuchyně Zdravých receptů

Abyste měli motivaci zavařit si lahůdky na zimu, přichystali jsme pro vás pořádnou várku receptů s využitím domácích konzervovaných potravin. A věřte nám, zklamáni rozhodně nebudete!

18  Nakládaná zelenina

Čtyři exkluzivní recepty na pochutiny, které přijdou vhod nejen jako příloha k hlavnímu jídlu. Hodí se však třeba i tehdy, pokud nás „honí mlsná“ na něco nesladkého.

20  Polévkování

Lehké letní polévky, které zaženou hlad a potěší naše tělo i v těch posledních teplých dnech. Nepřejíte se a budete se cítit dobře.

22  Zdravý jídelníček na celý den

Dnes nemusíte přemýšlet o tom, co zítra nachystáte rodině k jídlu. V naší redakční kuchyni jsme to vymysleli za vás.

24  Menu z jedné suroviny

Broskve voní létem, jsou chutné a obsahují spoustu cenných látek. A když je zkusíte zkombinovat s kozím sýrem nebo je třeba zapečete, ručíme vám za to, že budete nadmíru spokojeni.

26  S vařečkou kolem světa

Řecká kuchyně nešetří ničím, přesto je zdravá a chutná. Okuste i vy vůni Středomoří.

28  Recepty našich prababiček

Jídla, která chutnala našim předkům před sto lety, mohou potěšit naše chuťové buňky i dnes.

30  Hřešíme zdravě

Avokádová pěna s banánem a čokoládou či mangová mléčná rýže s vanilkou? Račte si vybrat, po čem vaše tělo touží víc.

32  Netradiční nápoje

Osvěžující drinky pro klidný večer i říjemná vzpruha pro všední odpoledne. Nabízíme vám recepty na ovocné nealkoholické pití, které potěší děti i dospělé.

34  Co jste ještě neochutnali

Lahodný dezert plný ovoce zasytí tělo, potěší ducha a dodá spoustu cenných látek. Je zdravý, a když si dáte jen kousek, o svou figuru se bát nemusíte.