Andělika lékařská - kořen

Kód: 4489
47 Kč
Skladem (5 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí. Andělika lékařská se podílí na normálním trávení, činnosti jater, podporuje pH rovnováhu žaludku a chuť k jídlu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

Andělika lékařská

(Archangelica officinalis)
Stejně jako si před, či po, těžkém dni říkáme modlitbičku „Andělíčku můj strážníčku“, tak i andělský kořen (jak už název vypovídá) vám uklidní a posílí nervy a dodá vám odvahu před těžkým dnem, zkouškou či poradou.

Užívání

Andělika se používá ve formě sypaných drog na výrobu čajů a macerátů, je součástí čajových směsí (Valofyt Neo, Stomaran) a receptur hořkých likérů. Zevně se používá ke kloktání a ke koupelím (nadrobno rozemnletá semena se používají do koupelí při ochrnutích). Dále se vnitřně užívá ve formě rozemletého prášku a tinktury. Zvýšené užívaní vede až k poruchám ledvin či přecitlivělosti na slunce.

Kontraindikace

Jak už to u většiny bylin bývá je kontraindikována v těhotenství a při kojení, také při zánětech ledvin, žaludečních vředech a vředových onemocněních tlustého střeva.

Tip

Andělikové víno pro duševní pohodu: Pět lžic nasekaného kořene Anděliky přelejeme litrem červeného vína a necháme při pokojové teplotě dva týdny louhovat (macerovat), občas protřepeme. Výluh přecedíme a přefiltrujeme. Víno pijeme 3x denně půl deci až deci na lačno. Ne více.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu.

Kořen anděliky lékařské podporuje normální trávení a činnost jater. Podílí se také na pročištění a podporuje chuť k jídlu.

Andělika napomáhá i správné funkci žaludku a pH rovnováze.

Přispívá také k přirozené obranyschopnosti organismu a jeho odolnosti.

Andělika se podílí i na normální funkci dýchacího systému.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: