Divizna velkokvětá - květ

Kód: 4474
74 Kč
Skladem (2 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

DIVIZNA VELKOKVĚTÁ

Verbascum densiflorum

Od starověku používaná bylinka na nemoci plic a průdušek. I dnes se používá převážně k léčení chrapotu, vlhkého kašle a při zánětech horních cest dýchacích. Je i skvělým prostředkem k léčbě hemeroidů.

Užití

Divizna se přidává ve farmaceutickém průmyslu do tzv. plicních čajů běžně dostupných v lékárnách. V lidovém léčitelství se užívá vnitřně v čajových směsích na kašel, astma, chrapot a zánětlivá onemocnění průdušek. Zevně pomáhá odvar z květů jako kloktadlo, do koupelí a na obklady k léčení bércových vředů. Ve formě masti léčí hemeroidy. Čerstvé naklepané a olejem potřené listy pomáhají ve formě obkladů léčit svalové a revmatické bolesti, opuchliny, vředy a špatně se hojící rány. Další léčebné využití divizny je v podobě sirupu a lihové tinktury.

Kontraindikace

Divizna nemá žádné vedlejší účinky. Přesto se nedoporučuje ji užívat dlouhodobě a ve velkých dávkách. Semena jsou prudce jedovatá.

Tip

Olej na zevní použití: čerstvé květy zalijeme olivovým nebo jiným kvalitním olejem a necháme 14 dní na slunci. Poté přefiltrujeme a uchováváme v temnu. Používáme při křečových žilách, otocích a proti bolestem.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://www.mojebylinky.cz/bylinky-lexikon/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: