Dobromysl - nať

Kód: 4471
47 Kč
Skladem (4 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

DOBROMYSL OBECNÁ

Origanum vulgare

Dobromysl patřila již od středověku mezi rostliny s magickou až čarodějnou mocí. Patřila mezi Svatojánské kvítí, které chránilo po celý rok lidi i domácí zvířata proti všemu zlému. Dnes se jí přisuzuje obzvláště silný protikřečový účinek a účinek antidepresivní.

Užívání

Vnitřně se dobromysl užívá ve formě čajů a čajových směsí na léčbu katarů horních cest dýchacích, k tlumení křečovitého kašle a k rozpouštění hlenů. Čaj z dobromysli slouží k celkovému povzbuzení organismu a mírní některé poruchy nervového původu. K vnitřnímu užití se vyrábějí tinktury používané v homeopatii na léčbu hysterie, psychických a sexuálních poruch nebo kapky užívané při nechutenství, žaludečních i žlučníkových poruchách a proti průjmu. V čajových směsích se také využívá k dobré činnosti ledvin a jater, proti skleróze a ke snižování krevního tlaku. Silnější odvar lze použít zevně při kloktání a ke koupelím. Z bylin obsahující vyšší procento silic se vyrábí éterický olej používaný při bolestech zubů a hlavy, při rýmě a do koupelí pro povzbuzení a proti depresím, při migrénách, poruchách spánku, astmatu, zažívacích potížích a menstruačních problémech.

Kontraindikace

Dlouhodobé užívání se nedoporučuje, stejně jako nadměrné užívání dobromyslu u dětí. Éterický olej se nesmí používat prvních 6 měsíců těhotenství a při epilepsii jen po konzultaci s lékařem.

Tip

Čaj z dobromysli pro celkové posílení organismu, proti depresi, nadýmání a křečím: Jednu lžíci sušené bylinky přelijeme 0,5 l vroucí vody a louhujeme v přikryté nádobě 15 minut. Poté scedíme a pijeme maximálně 3x denně jeden šálek.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://www.mojebylinky.cz/bylinky-lexikon/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: