Dub letní - kůra

Kód: 4477
54 Kč
Skladem (1 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

DUB LETNÍ

Quercus robur

Latinské jméno „robur“ je odvozeno od majestátnosti dubu a znamená síla, pevnost. Stejně jako je dub symbolikou pro dlouhověkost, odolnost a sílu. Léčivá sílu dubu je známá od starověku zásluhou silného stahujícího účinku. Tím se i dnes řadí mezi nejlepší rostlinné léky na rány, vředy a záněty.

Užívání

Dubová kůra se užívá vnitřně jako nálev při žaludečních a střevních katarech, při silné menstruaci, při vnitřním krvácení, při náhodných otravách těžkými kovy, houbami nebo masem a při průjmech. Zevně používáme odvar z dubové kůry k omývání popálenin, omrzlin, krvácejících ran, kožních zánětů a při potivých nohách. Odvar se také používá jako sedací koupel při hemeroidech, k masážím dásní při paradentóze nebo jako kloktadlo při angíně. Z pupenů se vyrábí tinktura užívaná v gemmoterapii a z žaludů je dnes již opět k dostání mouka a káva. Farmaceutické firmy vyrábí mimo jiné z dubové kůry gel, mast nebo sprej a také lihovou tinkturu.

Kontraindikace

Ve větších dávkách může vyvolat zvracení. Při dlouhodobém zevním použití vysušuje, a proto se doporučuje používat krátkodobě.

Tip

Osvěžující a stahující pleťová voda na akné a proti vráskám: 10g dubové kůry povaříme 10min na mírném stupni s 250ml vody, poté necháme 10min louhovat, scedíme a teplé přikládáme jako obklad na obličej

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/dub-letni/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: