Fenykl - plod

Kód: 4462
54 Kč
Skladem (2 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení30 g

FENYKL OBECNÝ

Foeniculum vulgare

Nenápadná rostlina tlumící křeče a nadýmání při zažívání u dospělých i dětí, jejíž účinky znali již vyspělé kultury ve starověku. Od této doby se využívá i u kojících žen pro zvýšení laktace.

Užívání

Fenykl se užívá v čajových směsích nebo samostatně jako čaj, masážní olej nebo éterický olej v aromaterapii. Vnitřně fenyl pomáhá při hlenovitém kašli a nemocech dýchacích cest, při nadýmání zvracení a při potížích s trávením. Zevně se používá odvar k výplachům očí. Éterický olej má sladkou anýzovou vůni a v aromaterapii se využívá při potížích se zažíváním, při nevolnostech, zácpě, nadýmání, edémech, zánětech močového měchýře, nadváze a pro zvýšení laktace. Smíchaný s nosným olejem je ideální na masáže bříška u kojenců proti nadýmání. Smíchaný s vodou slouží zevně k léčbě plísňových onemocnění kůže a sliznic.

Kontraindikace

Éterický olej by se neměl používat prvních 5 měsíců těhotenství. Silnější dávky a dlouhodobé vnitřní užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi.

Tip

Čaj na podporu laktace: 1 lžičku podrceného semínka vložíme do 300ml studené vody a necháme přejít varem, poté ještě asi 10min louhujeme, scedíme a pijeme 1 sklenici po obědě a po večeři. Čaj si připravujeme vždy čerstvý.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://www.mojebylinky.cz/bylinky-lexikon/

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené bylinky
Hmotnost: 0.03 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: