Lékořice - kořen

Kód: 4501
57 Kč –35 %
lekorice koren
57 Kč –35 % 37 Kč
Skladem (2 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

LÉKOŘICE LYSÁ

Glycyrrhiza glabra

Jedna z nejstarších léčivek uváděná již v egyptských papyrech. Láska se s ní možná léčit nedá, ale je vynikajícím prostředkem při kašli, žaludečních vředech nebo ledvinových kamenech.

Užívání

Lékořicový kořen se využívá v potravinářství, ve farmacii i v lidovém léčitelství. Užívá se vnitřně i zevně. Vnitřní užití v lidovém léčitelství je možné ve formě čaje/nálevu, tinktury, samotného sušeného kořene nebo ve směsi s jinými bylinkami. Ve formě čaje nebo tinktury se užívá v období menopauzy, při poruchách menstruačního cyklu a při regeneraci slinivky. Samotný kořen lze žvýkat například při nechutenství či nízkém krevním tlaku. V čajových směsích užíváme při kašli, žaludečních kamenech, dně, revmatismu, při zácpě aj.  Zevně ji lze natírat ve formě masti na kožní problémy. Doporučená doba užívání je 8 týdnů a poté minimálně 8 týdnů pauza.

Kontraindikace

Při dlouhodobém užívání dochází ke zvýšení krevního tlaku, k zadržování tekutiny v organismu a k omezení močení. Též je nadměrná konzumace toxická pro játra a kardiovaskulární systém.

Tip

Lékořicový čaj: půl lžičky drcené lékořice zalijeme 300ml vroucí vody a necháme 10-15 louhovat, poté scedíme a popíjíme po doušcích během dne

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/lekorice-lysa/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: