Měsíček - květ

Kód: 4546
47 Kč
Skladem (2 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 20 g

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ

Calendula officinalis

Zlaté a oranžové okvětní koruny měsíčku září na zahrádkách již od nepaměti. Stejně tak dlouho se využívá i jeho léčivých vlastností. Měsíček je první volbou na léčbu vnitřních i vnějších zánětů, kdy urychluje hojení a působí antibioticky.

Užívání

Měsíček má široké uplatnění jak při vnitřním, tak při zevním užití. Vnitřně ve formě čaje léčí játra, žlučník, astma, kašel, uklidňuje centrální nervovou soustavu a zklidňuje bušení srdce, tlumí bolesti v době menstruace a je skvělou bylinou pro prevenci rakoviny a podporu její léčby a to především u rakoviny zažívacích orgánů, dělohy, prsu a kůže. Dále je vhodné vnitřním užíváním doplnit i léčbu vnější, obzvláště u nemoci žil, otoků, zánětů a plísní. Zevně se měsíček užívá ve formě oleje a masti a to k léčbě otoků, zánětů kůže, křečových žil, podlitin, proleženin, bércových vředů, odřenin, popálenin, omrzlin, jizev a poštípání hmyzem. Při zánětu tlustého střeva se doporučují sedací koupele. Měsíček se hojně využívá v kosmetice.  V aromaterapii se osvědčil éterický měsíčkový olej pro léčbu neklidu a úzkostí, pohmožděnin, akné, hemeroidů, lupénky a lišejů, artritidy, žaludečních vředů a zdržené a bolestivé menstruace. Měsíčková tinktura se užívá vnitřně i zevně zejména u ran, kde hrozí zánět nebo u rakoviny dělohy a prsů.

Kontraindikace

Nejsou známy. Je možné měsíček užívat i dlouhodobě.

Tip

Měsíčková tinktura: hrst sušeného měsíčku přelijeme 1l čistého alkoholu a necháme 4 týdny louhovat. Poté přecedíme a slijeme do tmavých lahviček. Používáme vnitřně zředěné vroucí vodou nebo v čaji a zevně po vychladnutí jako obklad na rány, vředy, plísňové mapy apod.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/mesicek-lekarsky/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: