Ostropestřec - plod

Kód: 4537
47 Kč
Skladem (4 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Silybum marianum

Této dominantní léčivé bylině, vysoké až 150 cm, se říká podle svého květu „Kristova koruna“ nebo také „Mariánský bodlák“ podle bílých skvrn na listech, které podle legendy vznikly z mléka Panny Marie. Od starověku je vynikajícím přírodním léčivým prostředkem na všechna onemocnění jater.

Užívání

Plody ostropestřce se užívají vnitřně a to v mnoho formách. Používají se drcená semena nebo semena roztlučená na prášek k přímé konzumaci, do jogurtů, džusů, do hotového čaje z podobně působících bylin, do čajových směsí (před každým použitím je třeba směs pořádně protřepat neboť semena propadají na dno směsi, dále je možné jej užívat ve formě tinktury, bylinných kapek, a průmyslově vyráběných doplňků stravy ve formě tablet a kapslí. Všechny formy se podávají při snížené funkci jater, při chronických otravách jater, při onemocnění jater včetně cirhózy, mononukleózy i žloutenky, také detoxikují organismus a játra, tonizují cévy, zvyšují nízký krevní tlak, pomáhají při senné rýmě a kopřivce, a v homeopatii krom jiného navíc ještě na zlepšení funkce žlučníku, proti žlučovým kamenům a při depresích. Čaj se sladí vždy medem.

Kontraindikace

Kontraindikace s léky nejsou známy a ani při dlouhodobém užívání se nedostavují nežádoucí účinky.

Tip

Přímá konzumace podrceného plodu: 4x denně důkladně rozžvýkáme 1 čajovou lžičku drceného semínka společně se slinami, spolkneme a zapijeme min. 150 ml tekutiny. Užíváme 45min před jídlem.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/ostropestrec-mariansky/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: