Puškvorec - kořen

Kód: 4528
47 Kč
Skladem (2 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

PUŠKVOREC OBECNÝ

Acorus calamus

„Prodlužovatel života“ jak jej nazvali staří čínští bylinkáři, patří mezi hořké byliny s účinem na žaludek a trávicí trakt. U nás se používá pro své léčebné účinky od středověku.

Užívání

Puškvorcový oddenek se užívá vnitřně i zevně a to pouze jako studený/vlažný macerát, lihové kapky, tinkturu, rozdrcený na prášek nebo olejový roztok. Čaj z macerátu se užívá po doušcích alespoň 15min před jídlem na podporu chuti k jídlu, na zlepšení tvorby žaludečních šťáv, u střevních kolik, průjmech, na pročištění organismu, jako podpůrná léčba rakoviny, na nemoci jater a žlučníku. Zevně slouží k prokrvení a desinfekci pokožky. Macerát se přidává do koupele, olejový roztok se natírá na bolavá místa při svalové ztuhlosti. V homeopatii se využívá puškvorcová tinktura.

Kontraindikace

Není vhodné jej užívat při chorobách souvisejících s nadměrnou tvorbou trávicích šťáv. Doba užívání by neměla přesáhnout v kuse 6 týdnů.

Tip

Macerát z puškvorcového oddenku: 1 polévkovou lžíci zalijeme 250ml studené vody a necháme přes noc (8 – 12 hod.) louhovat, scedíme, troxhu zahřejeme a pijeme po doušcích na lačno – 15 – 30 min před jídlem.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/puskvorec-obecny/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: