Řebříček - nať

Kód: 4582
37 Kč
Skladem (>5 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

ŘEBŘÍČEK OBECNÝ

Achillea millefolium

Řebříček patří k nejstarším léčivým rostlinám. Od nepaměti sloužil k léčení ran a později i k vnitřnímu užití. Za války nahrazoval řebříček léky. Rychle zastavuje krvácení, čímž urychluje hojení čerstvých ran. Má také uklidňující vliv na nervovou soustavu.

Užívání

Řebříček se užívá vnitřně i zevně. Vnitřně se může pít samostatně jako čaj/nálev nebo, a to je lepší, v směsi s jinými bylinami. Používá se k léčení zažívacích potíží, ke zlepšení trávení, při chorobách žlučníku, k podpoře vylučování moče, k zlepšení činnost jater, proti křečím, při slabších nervových poruchách, při astma, při všech ženských chorobách, při krvácivých stavech např. krvácení z nosu, křečových žilách, na očistu organismu, při akné a lišejích. Také odstraňuje pálení žáhy. Zevně se používá silnější nálev k přípravě koupelí a obkladů na hnisavé rány, kožní vyrážky, akné, lišeje, popraskané ruce, na hemeroidy, k zástavě krvácení a při křečových žilách. Dále slouží jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní, jako oplach na mastné vlasy a při mastných lupech. V aromaterapii se používá řebříčkový éterický olej při revmatismu a artritidě, při svalových bolestech, reguluje srdeční činnost a uvolňuje potlačený hněv, pocit hořkosti a ublížení. Používá se i v homeopatii.

Kontraindikace

Dlouhodobé užívání, nadměrné dávky a velké množství čaje může vyvolat závratě, kožní vyrážky až otravy. Může mít až narkotický účinek. Řebříček snižuje krevní tlak, proto by jeho užívání měli zvážit lidé s nízkým krevním tlakem. Není vhodný při kojení, v těhotenství ani pro malé děti.

Tip

Silnější nálev na zevní použití: 4 polévkové lžíce sušené pokrájené natě přelijeme 500ml vroucí vody a necháme 5 minut louhovat. Scedíme, necháme vystydnout a můžeme používat na obklady, koupele, oplachy nebo jako kloktadlo. Na přípravu čaje k vnitřnímu použití použijeme 2 polévkové lžíce, tedy poloviční množství sušené byliny.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/rebricek-obecny/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: