Řepík - nať

Kód: 4573
47 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ

Agrimonia eupatoria

Prastará léčivá rostlina zasvěcená ve starověkém Řecku bohyni moudrosti Pallas Athéně. Populární bylina s univerzálním účinkem, především však léčící choroby vnitřních orgánů a pomáhající nemocným hlasivkám.

Užívání

Čaj z řepíku, případně v čajové směsi s podobně působícími bylinami, pro vnitřní užití slouží k léčbě žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové a ledvinové kameny a písek, ale pouze při dlouhodobém a pravidelném užívání, upravuje látkovou výměnu, pomáhá při zánětlivých onemocněních kloubů a posiluje obranyschopnost organismu. Zevně se používá silný nálev jako kloktadlo při namožených a nemocných hlasivkách, při zánětech v dutině ústní a při zánětech mandlí a na obklady a omývání kožních chorob, bércových vředů, zhmožděnin a otoků. Také je vynikajícím prostředkem na silnou rýmu, kdy se aplikují výplachy nosu. Řepík je součástí průmyslově vyráběných léčiv a kosmetických přípravků, například kloktadel, ústních vod či masážních roztoků na dásně. K zevnímu použití, na zhmožděniny a otoky, se používá i čerstvá, rozdrcená nať.

Kontraindikace

Nejsou známy.

Tip

Řepíkové kloktadlo na bolavé dásně a krk: 2 lžíce řepíku přelijeme 300 ml vroucí vody, necháme 20 min louhovat a poté scedíme. Silným vlažným nebo vychladlým nálevem kloktáme 4x až 5x denně.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://bylinkyrevue.cz/bylinky/repik-lekarsky/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: