Tymián - nať

Kód: 4567
47 Kč
Skladem (3 ks)

Tymián se podílí na normálním vylučování a pročištění organismu, kontrole tělesné hmotnosti a přirozené funkci dýchacího systému. Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

TYMIÁN OBECNÝ

Thymus vulgaris

Jižní bratr české mateřídoušky. Staří Římané a Řekové tymián znali a používali ho stejně jako mateřídoušku. Spalování tymiánu je dodnes používáno j desinfekci a magickému očišťování prostor. Dnes se používá pro svůj antibiotický účinek a účinek proti střevním parazitům.

Užívání

Tymián se používá vnitřně jako nálev/čaj a tinktura. Desinfikuje dýchací cesty trávicí ústrojí. Pomáhá proti křečím a střevním parazitům a plísním. Zevně slouží ve formě odvaru na kloktání, ke koupelím a k obkladům k prokrvení pokožky a proti únavě. V aromaterapii se používá tymiánový éterický olej proti bakteriím, virům, proti vším, na odpuzování hmyzu, pro zklidnění nervů, zažívání, při depresi vyčerpanosti, působí na infekce dýchacího, močopohlavního a zažívacího systému, dodává energii a sebedůvěru.

Kontraindikace

Nesmí se používat dlouhodobě a překračovat doporučené dávkování kvůli obsahu jedovatého thymolu. Éterický olej není vhodný v těhotenství a pro malé děti.

Tip

Koupel s tymiánových éterickým olejem pro prokrvení končetin, proti únavě nohou a při revmatismu: do lavoru horké vody nakapeme 5 kapek éterického oleje a koupeme končetiny 10 až 15 min. 1x denně obden. Tato opakujeme 7x až 12x, poté uděláme týdenní pauzu a doplníme 4 koupelemi pro doléčení. Lze použít i jendorázově při prochladnutí. Nesmí se používat v těhotenství.

  • Vylučování a pročištění - Tymián napomáhá normálnímu vylučování a pročištění organismu.
  • Kontrola tělesné hmotnosti - Přispívá k přirozené kontrole tělesné hmotnosti a vylučování vody z organismu.
  • Dýchací systém - Napomáhá normálnímu fungování dýchacího systému.
  • Játra - Tymián přispívá k normální činnosti jater.
  • Střeva - Tymián se podílí na normální činnosti gastrointestinálního traktu.


 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: