Bylinky revue 1/2021

Kód: BR-0121
Výprodej
Značka: Bylinky revue
129 Kč
Skladem (1 ks)

Lednové Bylinky provoní váš domov

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

- Nový seriál – Návrat k sobě. Od třezalky, přes antidepresiva, až k práci se svou hlavou.
- Bylinné koupele.
- Naše Bylinná lékárna v Říčanech.
- Seriál – Bylinky podle abecedy. Bazalka pravá.
- Domácí rady při nastydlých ledvinách.
- Seriál – potíže, které vás někdy potkaly. Nastydlé ledviny.
- Játra, čistička a zásobárna našeho těla.
- Sedmero bylinek na zdravá játra.
- Vypěstujte si sami: řeřicha zahradní.

---

Vážená bylinkářko, milý bylinkáři,

ani leden není pro zahradníka dobou nečinnosti, říkají zahradnické příručky. Zajisté nikoliv; neboť v lednu zahradník hlavně pěstuje počasí.

S počasím je to totiž zvláštní věc: nikdy to s ním není v pořádku. Počasí vždycky přestřeluje na jednu nebo na druhou stranu. Teplota se nikdy nestrefí se stoletým normálem; buď je pět stupňů pod ním, nebo pět stupňů nad ním. Srážek je buď deset milimetrů pod normál, nebo dvacet milimetrů nad normál; není-li příliš sucho, je nevyhnutelně příliš mokro.

Mají-li i lidé, kterým jinak do toho nic není, tolik důvodů stěžovat si na počasí, jakpak teprve zahradník! Napadne-li málo sněhu, bručí plným právem, že to nikam nestačí; napadne-li sněhu mnoho, projevuje vážné obavy, že mu to poláme jehličiny a pěnišníky. Není-li sněhu, běduje na zhoubné holomrazy; nastane-li obleva, klne těm bláznivým větrům, které ji provázejí a mají ten hanebný zvyk, že mu rozhazují chvojí a jiný kryt po zahradě a snad mu i, hrom do nich!, polámou nějaký ten stromek. Troufá-li si v lednu zasvítit slunce, chytá se zahradník za hlavu, že mu keře poženou předčasně do mízy. Prší-li, bojí se o své alpínské kytičky; je-li sucho, myslí s bolestí na své rododendrony a andromedy. A přece by nebylo těžko mu vyhovět: stačilo by mu, kdyby od prvního do posledního ledna prostě bylo žádná celá, devět desetin stupně pod nulou, sto dvacet sedm milimetrů sněhu (lehkého a podle možnosti čerstvého), většinou oblačno, žádné nebo mírné větry západních směrů; a bylo by všechno v pořádku. Ale to je to: o nás zahradníky se nikdo nestará a nikdo se nás neptá, co by mělo být. Proto ten svět tak vypadá.

Přeji vám společně se zahradníkem Karla Čapka hodně zdraví, štěstí a lásky.
Aleš Vodička, vydavatel.

--- 


Bylinky 1/2021, ukázka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: