Hyacinthus Orientalis, Hyacint fialový

Kód: 9754
85 Kč
Skladem (1 ks)

Hyacint východní (Hyacinthus orientalis) je druh kvetoucí rostliny patřící do čeledi Hyacinthaceae. Uvnitř 3 ks cibulek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hyacint východní (Hyacinthus orientalis) je druh kvetoucí rostliny patřící do čeledi Hyacinthaceae. Je to populární jarní květina, která je známá svými voňavými, hustými květenstvími ve tvaru klasu. Tento druh hyacintu má původ v oblasti východního Středomoří a západní Asie.

Některé klíčové rysy a vlastnosti hyacintu východního zahrnují:

  1. Květenství: Hyacinty východní mají kulovité květenství skládající se z mnoha malých květů, které jsou blízko sebe a vytvářejí výrazné a voňavé kytice. Květy mohou být různých barev, včetně bílé, růžové, modré, fialové, červené a žluté.

  2. Vůně: Jedna z nejcharakterističtějších vlastností hyacintů je jejich silná a sladká vůně. Květy jsou velmi voňavé a mohou naplnit prostor svou vůní, zejména pokud je v místnosti více květů.

  3. Pěstování: Hyacinty jsou běžně pěstovány jako cibuloviny. Cibule se sázejí na podzim a kvetou na jaře. Tyto rostliny jsou oblíbené květiny pro jarní zahrady, záhony a květinové aranžmá.

  4. Kultivary: Existuje mnoho různých kultivarů hyacintu východního, které se liší barvou květů a jejich odstíny, velikostí a tvarem květenství.

  5. Symbolika: Hyacinty mají v různých kulturách různé symbolické významy. Obecně jsou spojovány s přátelstvím, něhou a krásou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: