Tulipa Parrot, Papouščí tulipány

Kód: 6466
105 Kč
Skladem (1 ks)

Tulipa Parrot, známý též jako papouščí tulipán, je skupina hybridních tulipánů, které jsou charakteristické svými výraznými barvami, neobvyklým tvarem květů a jistým podobenstvím s pestrým ptačím peřím. Název "papouščí tulipán" je odvozen od podobnosti květů s peřím papoušků. Uvnitř 7 ks cibulek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Tvary květů: Květy papouščích tulipánů mají neobvyklý, často zvlněný nebo roztrhaný tvar okvětních plátků, což dává dojem, že by mohly připomínat papouščí peří.

  2. Barvy: Tyto tulipány jsou známé pro své živé a kontrastní barvy, které mohou zahrnovat různé odstíny červené, oranžové, růžové, žluté, fialové a zelené. Některé odrůdy mají i vícebarevné květy.

  3. Výška a stonky: Stonky papouščích tulipánů jsou obvykle střední až vysoké. Květy na těchto stoncích jsou hrdě nesené a vynikají vůči okolní zahradě.

  4. Kvetení: Papouščí tulipány kvetou v pozdní jarní sezóně, často po jiných druzích tulipánů.

  5. Zahrady a aranžmá: Tyto tulipány jsou oblíbené mezi zahradníky a květinovými designéry, protože přinášejí unikátní a dramatický prvek do zahradního uspořádání a květinových kompozic.

Díky svému neobvyklému vzhledu jsou Papouščí tulipány často vyhledávané pro vytváření zajímavých květinových aranžmá a jsou také oblíbené pro výsadbu v zahradách, kde dodávají do krajiny dramatickou a výraznou barvu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: