Detoxikační den s pomelem

Cítíte se po zimě unavení, pomalí a vyčerpaní? Zkuste si dát jeden detoxikační den s pomelem. Dostanete do těla vitamíny, minerály a spoustu zdravé vlákniny a uvidíte, že se budete hned cítit líp. Jak na to?

pomelo

Ukázka článku z Bylinek: Během detoxikačního dne budete mít 5 jídel, ve kterých budete konzumovat především zdravé pomelo, zeleninu (ledový salát) a lehké bílkoviny – kuřecí maso nebo rybu, podle toho, na co máte chuť. Nezapomínejte ani na bifidogenní bakterie na podporu zažívání, které dodáte jogurtem. Snažte se jíst zhruba po 3 hodinách a jídlo si tak rozložit do celého dne, neměli byste hladovět.

Je potřeba vypít 1,5 – 2 litry tekutin, ideálně vodu nebo vodu s citrónem. Kdyby vám bylo vzhledem k počasí chladno, můžete mít vodu vlažnou nebo zařadit do pitného režimu dobrý ovocný čaj.

Co budete potřebovat:

  • 2 pomela (nezapomeňte jednotlivé dílky před konzumací zbavit průhledné blány, která je nahořklá)
  • 1 ledový salát
  • 300 gramů kuřecího masa nebo 400 gramů ryby (může být filé)
  • 300 ml kvalitního bílého jogurtu
  • olivový olej, citrón na zálivku do salátu

Jídelníček

Snídaně: celozrnné pečivo s bílkovinou (kvalitní šunka, sýr, vejce), džus, káva nebo čaj

Svačina: půl pomela

Oběd: plátek 150 gramů kuřecího masa nebo 200 gramů ryby, k tomu ledový salát s půlkou pomela (můžete si ho ochutit dobrou zálivkou z olivového oleje a citrónové šťávy)

Svačina: půl pomela a 150 ml jogurtu

Večeře: plátek 150 gramů kuřecího masa nebo 200 gramů ryby, k tomu ledový salát s půlkou pomela (můžete si ho ochutit dobrou zálivkou z olivového oleje a citrónové šťávy). Po večeři jako dezert 150 ml jogurtu na dobré trávení.

Hlady trpět určitě nebudete, a kdyby bylo jídla na vás moc, jednoduše si dejte menší porci. Každý je zvyklý na svoje dávky jídla, takže se přizpůsobte svým zvyklostem. A možná budete příjemně překvapení, jak pomelo báječně ladí s ledovým salátem a lehkým masem. Dobrou chuť!


Již nadcházející číslo magazínu Bylinky revue je celé věnovánu imunitě a jak porazit nebezpečné koronaviry. Nenechte si jej ujít:
objednat

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení