Jak se chránit před chřipkou a jinými nemocemi?

blog zeli

Vážení, tady je několik nadčasových rad, které vyšly v Bylinkách. Přejeme vám pevné zdraví nejen na těle, ale hlavně na duchu.

Jak se chránit před chřipkou a jinými nemocemi?

Odpověď by měla být jasná: postarat se o dobrou kondici našeho imunitního systému.

- Kvalitní výživa: každodenní dostatečný přísun čerstvých potravin, ovoce, zeleniny, fermentovaných potravin – kvašené zelí. Jezte pokud možno jen původní, nezpracované potraviny, které neprošly továrnou na „výrobu“ potravin. Ujasněte si, jestli chcete jíst raději něco, co se vypěstovalo nebo něco, co se vyrobilo.

- Omezte nebo vylučte cukr a sladkosti. Cukr zásadně oslabuje imunitu.

- Doplňujte si vitamín D. Existují studie, které ukazují, že suplementace vitamínu D významně snižuje výskyt všech zimních nemocí. Optimální dávka je kolem 2000-3000IU denně pro dospělého, dětem adekvátně méně. Při této dávce se nepředávkujete. Při propuknutí nemoci dávku dočasně zvyšte klidně i na 10000IU.

- Doplňujte si vitamín C. Optimální dávka je několik gramů denně, mezi 3-10g. Je vhodné ho přijímat v několika denních dávkách nebo použít pomalu se uvolňující produkt.

- Choďte na čerstvý vzduch. Banální rada, ale účinná. Běžte do lesa nebo alespoň do parku, využijte každou chvíli.

- Cvičte. Cvičení posiluje imunitní systém a celkovou odolnost. Stačí ostrá chůze.

Tyto rady vypadají banálně, ale praxe mě naučila, že u mnoha lidí se vytratil základní selský rozum. Žijí nevhodným způsobem života, celé dny jsou zavření, jedí chemické potraviny, nehýbou se, kouří, a když onemocní, diví se a hlavně se chtějí rychle uzdravit – proto si koupí nějaký „zázračný“ preparát z reklamy. Důvod? Aby byli brzy zdraví. Moc se diví, když jim vysvětlím, že dosáhli pravého opaku – nemoc si prodloužili a imunitu dále oslabili.

Říkala MUDR. Eleková... Neradi bychom bagatelizovali současnou virovou epidemii, ale neuškodí připomenout si pár jednoduchých pravidel (pozn. redakce).objednat

banner shoptet BR7

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení