Kde rostou houby. Vitální houby, zázrak z přírody

banner-blog-shoptet-houby2

Kde rostou houby. Vitální houby, zázrak z přírody.

Účinky vitálních hub začíná poznávat stále více lidí, proto bych je v tomto díle ráda představila všem, kteří je ještě neznají nebo dalším, kteří je zatím nevyzkoušeli. Kde rostou houby je věčná otázka a zvláště zajímavá může být u hub vitálních.

(Seriál Bylinná lékárna Říčany, vyšlo v Bylinkách 2/2021)

Bylinky 2/2021Dnes stále populárnější vitální houby jsou pokladem z přírody, jehož hodnotu znají asijské a domorodé národy po tisíce let. Jsou součástí tradičních léčebných systémů, jakým je čínská, indická či ruská medicína. Tento poklad začíná objevovat i „klasická“ medicína, která vědeckými výzkumy a pokusy potvrzuje to, co naši předci již dávno věděli ‒ vitální houby mohou zabránit, aby se nemoc objevila, a když už propukne, pomohou nám od ní ulevit.

Co houby dokážou?

Vitální houby obsahují mnoho vysoce účinných bioaktivních složek, které působí na buňky imunitního systému, a také látky, které mají přímý ničící vliv na viry, bakterie i kvasinky apod.

Imunitnímu systému nejvíce prospívají betaglukany (houbové polysacharidy), ale třeba i další látky jako jsou vitamíny, triterpeny, enzymy, minerály, antioxidanty apod. Tyto látky posilují imunitní systém, dodávají mu početní i silovou převahu nad např. infekčními patogeny, jakými jsou viry, bakterie, ale i mykózy či chlamydie a dávají sílu bojovat s nádorovými buňkami. Houby imunitní systém ovšem pouze nestimulují, v případě alergií či autoimunitních nemocí jej naopak harmonizují a zklidňují jeho zvýšenou aktivitu.

houba reishi

Nejznámější a nejpoužívanější houbou je Reishi

Reishi neboli lesklokorka lesklá je jedním z nejznámějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“. Její léčebné účinky se využívají již více jak 4 000 let. Ve starých dobách byli lidé ochotni cestovat do velmi vzdálených míst, aby ji získali a mohli využít její silný léčivý potenciál.

Hlavní účinky Reishi:

 • posílení imunitního systému
 • terapie alergií a autoimunitních problémů
 • podpora vitality
 • doplňková terapie rakoviny
 • podpora srdce a oběhu
 • přírodní prostředek proti stárnutí
 • pomoc při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání
 • podpora regenerace jaterních buněk
 • výrazné protizánětlivé účinky

houba hericium

Hericium

V angličtině se Hericium neboli korálovec ježatý nazývá díky svému vzhledu „lví hříva“. Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, například na žaludeční vředy. V současnosti je předmětem mnoha studií, které zkoumají vliv Hericia na jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF ovlivňuje růst a život nervových buněk. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence.

Hlavní účinky Hericia:

 • regulace žaludečních a střevních problémů, zejména při gastrointestinálním zánětu
 • prevence nádorových poruch, především rakoviny žaludku, střev, jícnu a kůže
 • posílení imunitního systému
 • doplňková terapie u nervových onemocnění
 • tišení depresivních nálad
 • neklid a poruchy spánku

Problém, který trápí mnoho žen je hormonální nerovnováha. I zde umí vitální houby pomoci. Naše zákaznice si oblíbily doplněk stravy MycoMeno. Jsme rádi, že se k nám pro něj vrací, a že jim pomáhá.

Přípravek je určen pro ženy, které trpí nejenom premenstruačním syndromem, ale i nepravidelnou menstruací. Zklidňuje podrážděnost a nervozitu. Složením přispívá MycoMeno k udržení hormonální rovnováhy před menopauzou i při ní.

Většina žen zná krále ženských bylinek kontryhel obecný, který v kombinaci s červeným jetelem, včelím pylem či meduňkou lékařskou pomáhá vyrovnat se s nepříjemnými pocity menopauzy. Některé již objevily přínos anděliky čínské, jiné mají dobré zkušenosti s včelí mateří kašičkou či ploštičníkem hroznatým. Všechny tyto úžasné byliny, a dále pak houby reishi a hericium jsou právě součástí oblíbeného produktu MycoMeno.

Pokud pomůže i Vám, budeme rádi, že jsme jej doporučili.

Jana Borovičková, Bylinná lékárna Říčany
OBJEDNAT HOUBY ZDE


plakat ricany bylinna lekarna

Časopisy a knížky Bylinky revue

Prostřednictvím knížek Bylinky revue pomáháme čtenářům dosáhnout soběstačnosti v přírodním léčení a zdravém životním stylu bez nutnosti častých návštěv lékaře a užívání chemických léků.

objednat

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy.

Bylinky vychází měsíčně a dostanete je do své schránky s poštovným ZDARMA. Možná je také seženete v některých prodejnách tisku, ale upřímně řečeno, snažíme se v nelehké době povznášet ducha kvalitním čtením a výhodnější je pro nás i pro vás předplatné. Děkujeme!

banner-blog-shoptet-BRSUBS