Brusinka obecná - list

Kód: 4486
59 Kč
Skladem (1 ks)

Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 30 g

Brusnice brusinka (brusinka obecná)

(Vaccinium vitis-idaea)

Brusnice brusinka či brusinka obecná je jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů a veliký bojovník při onemocnění močového ústrojí. Obsahuje velké množství minerálů pro zdravé svaly a kosti.

Užívání

Sušené listy používáme v lidovém léčitelství pro svůj močopudný a svíravý účinek nejčastěji ve formě výluhu nebo výluhu s krátkým povařením při infekcích močových cest a močového měchýře, ledvinových kamenech, chronickém revmatismu a jako pomocník při léčbě cukrovky. Šťáva z plodů se používá při celkovém nedostatku vitamínů v organismu, při žízni u vysokých horeček, proti průjmům a ke snižování vysokého krevního tlaku. Sušené namleté plody mají výrazný desinfekční a protizánětlivý účinek. Ve farmacii se používají plody příbuzné klikvy a plody brusinky americké. Mají větší plody a vyšší výnos. Používají se na výrobu doplňků stravy při léčbě infekcí močového měchýře a močových cest.

Kontraindikace

I přes svůj nesporný účinek při léčbě ledvinových kamenů a vysokého krevního tlaku, by se čerstvé šťávě měli vyvarovat lidé držící ledvinovou dietu. Také by se neměla používat dlouhodobě.

Tip

Výluh při onemocnění močových cest, močového měchýře a proti průjmu: 15g najemno nakrájených listů zalijeme půl litrem vody a 15ml vinného octa. Necháme louhovat 8 hodin, nebo přes noc, při pokojové teplotě. Scedíme a pijeme několikrát denně dle potřeby. Užíváme maximálně měsíc.

Podrobné informace najdete v našem Bylinkovém lexikonu: https://www.mojebylinky.cz/bylinky-lexikon/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: