Podzimní Bylinky jsou právě v prodejnách tisku

banner-blog-shoptet-BR102

Vážená bylinkářko, milý bylinkáři,

ono se řekne říjen; ono se řekne, že příroda se ukládá k spánku; zahradník to ví líp a poví vám, že říjen je stejně dobrý měsíc jako duben. Abyste věděli, říjen je první jarní měsíc, měsíc podzemního rašení a klíčení, skrytého rozpuku, nalévajících se pupenů; jen trochu hrábněte do půdy, a najdete nadělaných puků, tlustých jako palec, a křehkých klíčků a dychtivého kořání – nic platno, jaro je tady, i vyjdi ven, zahradníče, a sázej (jen pozor, abys nepřekrojil rýčem rašící cibulku narcisu).

Tedy mezi všemi měsíci je říjen měsíc vysazování a přesazování. Za časného jara stojí zahradník nad svým záhonkem, ze kterého tu a tam začíná vykukovat nějaký ten hrotek pupenů, a říká si zamyšleně: Tady to mám drobet holé a prázdné, budu sem muset něco přisadit. Za nějaký měsíc stojí zahradník nad týmž záhonkem, na kterém mu zatím narostly dvoumetrové mrcasy delfinií, džungle řimbaby, prales zvonků a čertví čeho ještě, a říká si zamyšleně: Tady to mám drobet přerostlé a přehoustlé, budu to muset vytento, probrat a rozsadit. – V říjnu stojí zahradník nad týmž záhonkem, ze kterého tu a tam čouhá suchý list nebo holý stvol, a říká si zamyšleně: Tady to mám drobet holé a prázdné, já sem něco přisadím, takhle šest floxů nebo nějaký ten větší aster. I jde a učiní tak. Život zahradníkův je pln změny a činorodé vůle.

Přeji vám společně se zahradníkem Karla Čapka pevné zdraví a krásný měsíc plný slunce.
podpis-ales-web
Aleš Vodička, vydavatel.

---

OBSAH

- Kaštan a jeho využití v domácí lékárně.
- Bylinky na zdravé srdce a cévy.
- Jak léčily bylinkářky nemocné srdce a potíže s tlakem.
- Hlídejte si srdce zdravé!
- Sedm potravinových tipů pro zdravé srdce.
- Srdce je to nejdůležitější, co máme.
- Echinacea, vše co musíte znát.
- Včely a budoucnost.
- Andělika lékařská - bylinky podle abecedy.
- Banán, srdeční záležitost.
- Podzimní recepty připravil Karel Bis.

button-vice-info

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení