Meduňka, odrůda „Citronella“

„Citronella“ je odrůda meduňky lékařské (Melissa officinalis) s výraznější citronovou chutí. Díky ní je nejen ještě lahodnějším doplňkem různých kulinářských výtvorů, ale také ještě mocnější bylinou ve světě přírodní medicíny. Tato rostlina je oceňována pro své uklidňující účinky na tělo a mysl spolu s řadou dalších zdraví prospěšných látek.

Úleva od stresu a úzkosti

Meduňka je všeobecně známá pro svou schopnost snižovat stres a úzkost. Její přírodní sloučeniny mají uklidňující účinek na nervový systém, pomáhají uklidnit mysl a podporují relaxaci.

Zlepšení trávení

Stejně jako její příbuzná máta může meduňka napomáhat trávení a zmírňovat příznaky zažívacích potíží, nadýmání a plynatosti. Působí jako mírné sedativum pro trávicí trakt, zklidňuje nepříjemné pocity a podporuje zdravé trávení.

Zlepšení spánku

Pro ty, kteří se potýkají s problémy se spánkem, může být meduňka jemným přírodním prostředkem na podporu spánku. Pomáhá zlepšit kvalitu spánku tím, že navozuje relaxaci a snižuje noční probouzení.

Jak užívat citronovou meduňku?

Meduňkový čaj

Díky své silnější citronové chuti bude čaj ještě lahodnější a léčivější. Šálek čaje z čerstvých nebo sušených meduňkových listů je ideální způsob, jak si po dlouhém dni odpočinout.

Za akčních 117,-

Její uklidňující vlastnosti vám pomohou zklidnit nervy a připravit tělo na klidný spánek.

Aromatická koupel

Přidáním hrsti meduňkových listů do vody ve vaně si můžete doma vytvořit relaxační lázeňský zážitek. Teplá voda uvolňuje éterické oleje z byliny a zahalí vás do uklidňující citronové vůně.

Domácí péče o pleť

Antivirové a antibakteriální vlastnosti meduňky z ní dělají skvělou ingredienci pro přírodní prostředky péče o pleť. Napuštěné oleje nebo jednoduché obklady mohou pomoci zklidnit podráždění pokožky a podpořit její hojení.

Závěr

Díky své všestrannosti je citronová meduňka cennou bylinou pro každého, kdo chce přirozenou cestou posílit své zdraví a pohodu. Ať už hledáte úlevu od stresu a úzkosti, usilujete o zlepšení trávení nebo hledáte přírodní způsoby, jak podpořit lepší spánek, meduňka nabízí jemné a účinné řešení.