Recenze bylinného čaje Klidný žaludek

Poslední dobou mě trápily mírné žaludeční potíže. Jakožto nevelký fanoušek farmaceutik a spíše příznivec přírodní léčby jsem se proto rozhodl zkusit čaj, který mi již svým názvem sliboval úlevu – čaj s názvem „Klidný žaludek“ od firmy Mojebylinky.cz.

První dojem vyvolalo balení, které bylo provedené v elegantním, minimalisticky moderním designu. Na obalu je přehledně uvedeno složení bylin (plod fenyklu, nať máty a třezalky, list slézu, kořen proskurníku a puškvorce), instrukce k podávání čaje (jednu polévkovou lžíci bylinné směsi zalít 0,25 litrem vroucí vody, 10 minut louhovat, pít 2-3x denně) a ujištění, že držíme v ruce bylinný čaj vyrobený na základě osvědčených receptur a obsahující byliny prvotřídní kvality.

Že si obal nevymýšlí jsem poznal již při prvním otevření sáčku s bylinkami, protože mě zasáhla velmi příjemná, jakoby medová vůně. Ta mi slibovala i příjemnou chuť a tento slib také dodržela. Po uvaření čaj chutnal jemně polosladce ale také lehce nahořkle, jak by čaj na zklidnění žaludku také chutnat měl. 

Mé žaludeční problémy se opravdu mírně vylepšily během pár hodin po vypití čaje. Neměl jsem žádné silné bolesti, ale i tak jsem pocítil malou změnu k lepšímu, pokud se samozřejmě z mé strany nejednalo o placebo efekt. Při větších problémech by samozřejmě bylo zapotřebí pravidelné pití čaje po delší dobu. To však můj případ nevyžadoval.

Celkově tedy mohu čaj „Klidný žaludek“ od firmy Mojebylinky.cz doporučit všem, kdo potřebují úlevu od mírných žaludečních potíží. Má příjemnou vůni i chuť, takže se i dobře pije a není jen lékem, který musíme vypít z nutnosti. Firma Mojebylinky.cz nabízí tedy i v tomto případě kvalitní produkt ze své nové série sypaných bylinných čajových směsí určených na konkrétní zdravotní potíže.