Novinky

Recenze na bylinný čaj Antistres

5681_antistresovy

Čajů slibujících uvolnění od stresu je na trhu mnoho. Často se zaklínají nejrůznější kombinací bylin, která má zaručeně uvolnit tělo a mysl, ale výsledky bývají povětšinou spíše skromné. Nicméně, zkušenost s antistresovým čajem od Mojebylinky.cz byla jiná.

Zaprvé, musím pochválit design balení. Stylové a jednoduché, což již od prvního pohledu přidává na uklidňujícím dojmu. Jakmile jsem otevřel obal, ucítil jsem vůni čaje, která byla opravdu příjemná.

Samotný čajový sáček obsahoval kombinaci natě dobromyslu, máty, mateřídoušky a třezalky, plodu ovsa a kořenu anděliky. První šálek jsem si připravil večer po náročném pracovním dni. Musím říci, že se mi skutečně usínalo lépe než jindy.

Po vypití šálku jsem skutečně cítil, jak se napětí uvolňuje z mého těla a mysl je uklidněná. I když to není náhrada za komplexní léčbu nebo odbornou pomoc, čaj evidentně obsahuje bylinky, které mají blahodárný vliv na nervový systém.

Co se týče chuti, byl jsem mile překvapen. Měl jsem obavy, že čaj bude příliš hořký, ale naštěstí tomu tak nebylo. Kořeněná, větrová chuť máty je v čaji cítit a dodává mu zajímavý „říz“.

Celkově musím říci, že antistresový čaj od Mojebylinky.cz splnil mé očekávání. Skutečně mi ulevil od stresu a pomohl mi usnout a spát kvalitněji. Proto jej doporučuji jako dobrou volbu pro ty, kteří hledají přírodní formu relaxace a odpočinku.

Recenze na bylinný čaj Detoxikace jater

5693_detoxikace-jater

Játra jsou nejdůležitějším orgánem naší tělní detoxikace a čaj „Detoxikace jater“ od značky Mojebylinky.cz slibuje, že tento orgán podpoří. Jak si vedl v nezávislém testu kvality? 

První věc, které jsem si všiml, bylo příjemné a osvěžující aroma čaje. Bylinné čaje nemusí vždy vonět nejlépe, ale tento voní hezky. Čajová směs je složena z natě čekanky, řepíku, benediktu a řebříčku, květu měsíčku, plodu ostropestřce a listu pampelišky. Balení zákazníka ujišťuje, že jde o byliny prvotřídní kvality. Z estetického hlediska je balení, dle mého názoru, příjemné a zahrnuje informace o složení a doporučeném dávkování, což bylo velmi užitečné.

Po přípravě první šálku čaje jsem byl příjemně překvapen jeho chutí. Na rozdíl od některých jiných detoxikačních čajů, které jsem zkoušel, tento nebyl příliš hořký ani nijak zvlášť výrazný. Chuť byla velmi osvěžující, ačkoliv jsem do čaje nepřidal žádné sladidlo nebo med. Byliny se chuťově navzájem hezky doplňovaly a vytvářely lahodnou kombinaci.

Co se týče účinků, nemohu je posoudit takto krátkodobě po pouze jednom použití, protože detoxikace jater by vyžadovala pravidelné pití čaje až třikrát denně po dobu nejméně jednoho týdne.

Celkově jsem však s detoxikačním čajem pro játra od značky Mojebylinky.cz spokojen. Jeho příjemná chuť a vůně jsou dva hlavní plusy, které mohu po jednorázovém užití vyzdvihnout. Jeho léčivý účinek nemůžu posoudit, protože to by vyžadovalo delší užívání na pravidelné bázi. Pokud ovšem hledáte dobře chutnající a hezky vonící bylinný čaj, který vám potenciálně i pomůže v delším časovém sledu detoxikovat játra, mohu vám tento čaj za sebe s klidem doporučit.

Recenze na bylinný čaj Podpora imunity

imunita

Dnešní doba vyžaduje, abychom pečovali o své zdraví a imunitu. Jsem dlouholetým fanouškem bylinkových čajů, a tak jsem se rozhodl vyzkoušet tento "Čaj na podporu imunity," který slibuje posílení imunitního systému a ochranu před nemocemi.

První dojem, když jsem otevřel balení, byl velmi pozitivní. Vůně směsi bylin (natě kopřivy, benediktu, přesličky a echinacea, plod šípku a kůra kondurango) byla příjemná, voněla lesem a zeminou a nebyla štiplavá ani „příliš“ bylinková, jak se u některých bylinných čajů stává. Všechny byliny obsažené ve směsi jsou v bylinkářství známé svými pozitivními účinky na imunitní systém, takže výběr provedla firma Mojebylinky.cz správně, jak se taky dalo očekávat od firmy specializované právě na toto.

Co se týče chuti, čaj byl mírně kořeněný s lehce zemitou příchutí, která jako by připomínala asijské čaje. Osobně jsem si po chvíli zvykl na jeho chuť a užíval si každý šálek.

Čaj jsem pil 2-3x denně po dobu dvou týdnů a neonemocněl jsem, takže čaj svůj účel splnil! Ale vážně, imunitu můžeme posilovat neustále a to, jestli to děláme správně a dostatečně, poznáme jenom tím, že nám nic není, takže tady nelze říci nic světoborného. Samozřejmě je nutné k pití čaje také zdravě jíst a sportovat, aby se nám nemoci vyhnuly úplně.

Čaj je vyroben 100% z přírodních surovin bez umělých přísad a příchutí. Je vhodný i pro vegany, což je velké plus.

Celkově řečeno, "Čaj na podporu imunity" považuji za skvělý doplněk zdravého životního stylu. Nemohu s jistotou říci, že právě tento čaj mi zaručil imunitní ochranu, ale bezpochyby mi přinášel potěšení, uklidnění a přínosné látky pro tělo. Doporučil bych jej všem, kteří hledají přírodní způsob, jak posílit svůj imunitní systém.

Recenze na bylinný čaj Podpora močových cest

5702_podpora-mocovych-cest

Jak si vede sypaný bylinný čaj "Podpora močových cest" v nezávislém testu? Zde je má osobní recenze.

Bylinná směs v tomto čaji je složená z listu břízy a medvědice, natě truskavce, jitrocele a zlatobýlu, semena lichořeřišnice, bezového květu a kořene jehlice. Louhuje se 10 minut v hrnku vroucí vody a konzumuje se 2-3x denně.

Celkově jsem si na tento čaj vytvořil pozitivní dojem. Při degustaci se mi zalíbilo jemné a příjemné bylinné aroma, které mi připomínalo les a zeminu. I přesto, že nemám aktuálně potíže s močovými cestami, lze od tohoto čaje očekávat blahodárné účinky na podporu a udržení zdraví močových cest, protože byliny obsažené v tomto čaji mají dlouhou historii v tradiční medicíně a jsou známé pro své diuretické a protizánětlivé účinky. Pokud hledáte přírodní cestu léčby, tak by tento čaj mohl být pro ty z vás, kteří trpíte častými infekcemi močových cest nebo máte sklony k tvorbě močových kamenů, velmi užitečný. Samozřejmě pokud máte vážné potíže s močovými cestami, měli byste vyhledat odbornou lékařskou radu a nespoléhat se pouze na bylinky.

Co se týče samotného balení a zpracování čaje, bylinná směs je opravdu kvalitní a dobře usušená, jak ostatně avizuje i balení. Čaj je sypaný, což umožňuje lepší uvolňování chutí a látek při louhování.

Celkově hodnotím sypaný bylinný čaj na podporu močových cest kladně. Jeho chutě a složení nabízejí příjemný zážitek a bylinkářstvím posvěcené zdravé benefity pro ty, kteří hledají podporu pro své močové cesty. Doporučuji tento čaj vyzkoušet, i když zrovna na močové cesty netrpíte – určitě neprohloupíte, protože čaj je dobrý i na běžné pití.

Recenze bylinného čaje Klidné usínání

Problémy s usínáním má občas každý. Dříve než však sáhneme po farmaceutikách můžeme zvolit šetrnější cestu v podobě bylinného čaje. Sypaný bylinný čaj s názvem „Klidné usínání“ od firmy Mojebylinky.cz je k tomuto účelu, jak název již napovídá, přímo navržený.

Čaj je složen ze čtveřice bylin, jež jsou známé svými příznivými účinky na usínání a spánek: meduňka, chmel, mateřídouška a třezalka. Účinek by tedy měl být „zaručený“, ovšem musíme samozřejmě počítat s tím, že jde o bylinky, a ne o farmaceutika, takže nepůjde v žádném případě o účinek kdovíjak silný.

Ještě než přistoupím k hodnocení účinku čaje se však zmíním o jeho vůni a chuti. Vůně je zajímavá, jaksi příjemně „medová“ (nejsem schopen určit, která z bylinek tuto vůni způsobuje) a rozhodně nedráždí čich jako ostřejší vůně jiných bylinných čajů.

Chuť je, podobně jako aroma, rovněž příjemná, není štiplavá ani hořká, je velmi jemná. Rozhodně člověka večer před spaním nijak nenabudí ani nepovzbudí, což je zřejmě záměr (který je tedy dobře splněn).

Nakonec to nejdůležitější – účinek čaje. Musím říci, že ačkoli jsem měl poslední dny menší problémy s usínáním, po vypití čaje jsem usnul naprosto bez problémů a dobře jsem se vyspal. Rozhodně tím neříkám, že při vážnějším problémech s usínáním bude čaj vaší spásou, ale pro mírnější nespavost se, myslím, hodí dobře. Jeho příjemná chuť a vůně skutečně navodí lehce uvolněnější náladu a pomůže vám „naladit se“ na spánkový režim.

Celkově hodnotím tento čaj velmi pozitivně. Vůně, chuť i účinek předčili má očekávání a dopřáli mi příjemnou zkušenost. Rozhodně doporučuji všem, kdo hledají přírodní pomoc při lehkých problémech s usínáním.

Recenze bylinného čaje Klidný žaludek

Poslední dobou mě trápily mírné žaludeční potíže. Jakožto nevelký fanoušek farmaceutik a spíše příznivec přírodní léčby jsem se proto rozhodl zkusit čaj, který mi již svým názvem sliboval úlevu – čaj s názvem „Klidný žaludek“ od firmy Mojebylinky.cz.

První dojem vyvolalo balení, které bylo provedené v elegantním, minimalisticky moderním designu. Na obalu je přehledně uvedeno složení bylin (plod fenyklu, nať máty a třezalky, list slézu, kořen proskurníku a puškvorce), instrukce k podávání čaje (jednu polévkovou lžíci bylinné směsi zalít 0,25 litrem vroucí vody, 10 minut louhovat, pít 2-3x denně) a ujištění, že držíme v ruce bylinný čaj vyrobený na základě osvědčených receptur a obsahující byliny prvotřídní kvality.

Že si obal nevymýšlí jsem poznal již při prvním otevření sáčku s bylinkami, protože mě zasáhla velmi příjemná, jakoby medová vůně. Ta mi slibovala i příjemnou chuť a tento slib také dodržela. Po uvaření čaj chutnal jemně polosladce ale také lehce nahořkle, jak by čaj na zklidnění žaludku také chutnat měl. 

Mé žaludeční problémy se opravdu mírně vylepšily během pár hodin po vypití čaje. Neměl jsem žádné silné bolesti, ale i tak jsem pocítil malou změnu k lepšímu, pokud se samozřejmě z mé strany nejednalo o placebo efekt. Při větších problémech by samozřejmě bylo zapotřebí pravidelné pití čaje po delší dobu. To však můj případ nevyžadoval.

Celkově tedy mohu čaj „Klidný žaludek“ od firmy Mojebylinky.cz doporučit všem, kdo potřebují úlevu od mírných žaludečních potíží. Má příjemnou vůni i chuť, takže se i dobře pije a není jen lékem, který musíme vypít z nutnosti. Firma Mojebylinky.cz nabízí tedy i v tomto případě kvalitní produkt ze své nové série sypaných bylinných čajových směsí určených na konkrétní zdravotní potíže.

Recenze ledvinového bylinného čaje od Mojebylinky.cz

Firma Mojebylinky.cz nedávno vydala novou sérii sypaných bylinných čajů určených na konkrétní zdravotní neduhy. Jedním z nich je i čaj s názvem „Ledvinový“. I když jsem neměl žádné závažné potíže s ledvinami, rozhodl jsem se vyzkoušet tento čaj jako preventivní opatření pro moje celkové zdraví.

Pozitivní hodnocení:

  1. Správný výběr bylinek: Bylinná směs čaje je sestavena z bylin, které jsou známé tím, že podporují ledviny a močový systém (zlatobýl, bříza, kopřiva, jitrocel, truskavec, přeslička, svízel).
  2. Příjemná vůně i chuť: Příjemná a lehká vůně a chuť ledvinového čaje mě mile překvapily. Čaj je svěží a není příliš silný ani hořký, což z něj dělá příjemné pití během celého dne.
  3. Hezké balení: Balení je provedeno ve vkusném, minimalisticky moderním stylu a všechny potřebné informace jsou na něm přehledně uvedeny.

Negativní hodnocení:

  1. Nepraktické zabalení čaje: Čajová směs by mohla být zabalena ve znovu uzavíratelném sáčku. Takto je nutné sáček rozstřihnout nůžkami, u čehož hrozí, že se obsah jednoduše vysype ven.

Závěr:

Jelikož nemám problémy s ledvinami, nemohu hodnotit zdravotní účinek čaje. Co se ale týče chuti a vůně, hodnotím jej pozitivně. Jen to balení by mohlo být provedeno lépe.

Recenze bylinného čaje na lymfatické uzliny

Čaj na lymfatické uzliny je bylinný nápoj, který slibuje podporu a posílení lymfatického systému, který hraje klíčovou roli v imunitním systému a odstraňování toxických látek z těla. S onemocněním lymfatického systému jsem se sice osobně zatím nesetkal, ale zvědavost mě vedla k vyzkoušení tohoto čaje.

Aroma tohoto čaje je příjemné a bylinné, s jemnými tóny koření. Bylinná směs je složena z plodu šípku, natě svízele, pupečníku asijského a třezalky a květu divizny. V herbalismu se o těchto bylinách skutečně traduje, že mají pozitivní vliv na lymfatický systém, takže jde o správný výběr. Chuť bylin je vyvážená, žádná z nich příliš nepřevažuje a chuť není štiplavá, kyselá ani hořká, spíše jemná a mírně sladká, což mně osobně vyhovuje.

Co se týče účinků, po vypití čaje jsem na sobě nepociťoval žádnou změnu, což je samozřejmě logické, protože účinky bylinného čaje se projeví vždy až po dlouhodobějším užívání. Navíc jsem netrpěl žádnými potíži s lymfatickými uzlinami, takže tento ohled čaje ani nemohu posoudit.

Balení tohoto čaje je praktické a očividně mu byla věnována stejná péče jako ostatním kvalitním čajům. Bylinky jsou dobře usušené, takže vám vydrží dlouho.

Celkově řečeno, čaj na lymfatické uzliny je pro mě příjemným doplňkem mého pitného režimu. I když jsem s uzlinami problém neměl, můžu tento čaj doporučit i jako dobré pití. Vedle dobré chuti pak ještě děláte něco pro své zdraví, což je vždy plus.

Recenze bylinného čaje Snížení cholesterolu

Ačkoli nemám potíže s cholesterolem, rozhodl jsem se ze zvědavosti vyzkoušet nový čaj na snížení hladiny cholesterolu od firmy Mojebylinky.cz. Jelikož nemám v tomto směru zdravotní potíže, budu hodnotit jeho chuť, aroma a obecný zážitek z pití.

Čaj je složen z bylin, které jsou v bylinkářství známé pro své potenciální účinky na regulování hladiny cholesterolu v krvi: plodu šípku, natě rozrazilu, artyčoku, jmelí a rozmarýnu, květu smilu. V tomto směru tedy firma Mojebylinky.cz rozhodně plní svůj úkol.

Co se týče chuti a aroma, čaj mě mile překvapil. Vůně je lehce květinová, není štiplavá ani příliš intenzivní. Chuťově je tomu podobně, čaj je velmi jemný, není hořký ani nepříjemně silný, takže se pije velmi příjemně.

K balení čaje mám malou výhradu, ostatně jako u všech ostatních čajů z této nové série firmy Mojebylinky.cz – bylinková směs je zabalena v plastovém sáčku, který je nutné rozstřihnout, přičemž jednoduše hrozí, že se byliny vysypou. Uvítal bych znovu uzavíratelný sáček, aby k tomuto nedocházelo. Fakt, že je čaj sypaný, jej právě činí náchylným k rozsypávání (jak již název napovídá). Na druhou stranu z léčebného hlediska jej právě to činí velice praktickým, protože je čaj takto velice snadný a pohodlný k použití, protože je možné si regulovat sílu čaje podle osobní preference. To je zvláště výhodné pro ty, kteří preferují jemnější čaje nebo mají rádi více intenzivní nápoje.

Samozřejmě jako u všech čajů je důležité si uvědomit, že tento čaj není náhradou za lékařské ošetření nebo léky předepsané lékařem pro snížení cholesterolu, a pokud máte vysokou hladinu cholesterolu, je důležité konzultovat svého lékaře a dodržovat doporučení týkající se stravy a životního stylu.

Celkově hodnotím sypaný čaj na snížení cholesterolu jako příjemný a osvěžující nápoj s potenciálními výhodami pro zdraví, které však sám nemohu ohodnotit. Pokud hledáte alternativní způsob, jak podpořit své srdce a zdraví, tento čaj by měl být dobrým doplňkem vaší každodenní rutiny.

Recenze bylinného čaje Uvolnění dýchacích cest

V nedávné době jsem si prošel nachlazením, a tak jsem se, částečně ze zvědavosti, částečně z deziluze nad farmaceutiky, které na mojí nemoc příliš nezabíraly, rozhodl vyzkoušet sypaný bylinný čaj s názvem „Uvolnění dýchacích cest“ od firmy Mojebylinky.cz.

První připomínka mě napadla již při rozbalování čaje. Balení by mohlo být vymyšleno praktičtěji, v papírovém obalu je bylinná směs uložena v plastovém sáčku, který je nutno rozstřihnout nůžkami, kvůli čemuž jednoduše hrozí, že se z něj bylinná směs vysype. Hodilo by se mít sáček znovu uzavíratelný.  

Po rozstřihnutí sáčku mě lehce překvapila vůně čaje. Je opravdu hodně cítit po šalvěji. Vůně šalvěje přebíjí všechny ostatní byliny (mateřídoušku, proskurník, jitrocel, oman, podběl, prvosenku) a vytváří vcelku jednolité aroma. Zde je to záležitost vkusu, mně osobně např. vůně šalvěje nevadí, mé přítelkyni ale vůbec nevoní.

Co se týče chutě čaje, po desetiminutovém vylouhování lžíce bylinné směsi v hrnku vroucí vody (podle návodu uvedeného na obalu) je chuť velmi nevýrazná. Doporučoval bych větší množství směsi a delší dobu louhování. Abych chuť dokreslil, musel jsem si čaj dochutit medem a citronem.

Účinek čaje na mou nemoc bohužel nemohu dostatečně dobře zhodnotit, protože jsem jej pil pouze jednou a léčivé účinky by se s největší pravděpodobností dostavily až po dlouhodobějším a pravidelném užívání. I přesto však musím říci, že jsem mírné zlepšení stavu pocítil i po jednom šálku, pokud se samozřejmě nejednalo o placebo efekt.

Celkově řečeno, sypaný bylinný čaj "Uvolnění dýchacích cest" od firmy Mojebylinky.cz je hezky, ovšem ne příliš prakticky, zabalenou směsí bylin, které voní silně po jedné dominantní bylině, šalvěji, a které mají, dle bylinkářských údajů, pomáhat s léčbou nemocí dýchacího ústrojí přírodní cestou. O jeho léčivém účinku se musíte přesvědčit sami po dlouhodobějším užívání – za pokus nic nedáte, jsem si jistý, že čaj nikomu neuškodí a může jen pomoci. Čaj tedy mohu za sebe, i přes malé připomínky, doporučit.