Recenze bylinného čaje Klidné usínání

Problémy s usínáním má občas každý. Dříve než však sáhneme po farmaceutikách můžeme zvolit šetrnější cestu v podobě bylinného čaje. Sypaný bylinný čaj s názvem „Klidné usínání“ od firmy Mojebylinky.cz je k tomuto účelu, jak název již napovídá, přímo navržený.

Čaj je složen ze čtveřice bylin, jež jsou známé svými příznivými účinky na usínání a spánek: meduňka, chmel, mateřídouška a třezalka. Účinek by tedy měl být „zaručený“, ovšem musíme samozřejmě počítat s tím, že jde o bylinky, a ne o farmaceutika, takže nepůjde v žádném případě o účinek kdovíjak silný.

Ještě než přistoupím k hodnocení účinku čaje se však zmíním o jeho vůni a chuti. Vůně je zajímavá, jaksi příjemně „medová“ (nejsem schopen určit, která z bylinek tuto vůni způsobuje) a rozhodně nedráždí čich jako ostřejší vůně jiných bylinných čajů.

Chuť je, podobně jako aroma, rovněž příjemná, není štiplavá ani hořká, je velmi jemná. Rozhodně člověka večer před spaním nijak nenabudí ani nepovzbudí, což je zřejmě záměr (který je tedy dobře splněn).

Nakonec to nejdůležitější – účinek čaje. Musím říci, že ačkoli jsem měl poslední dny menší problémy s usínáním, po vypití čaje jsem usnul naprosto bez problémů a dobře jsem se vyspal. Rozhodně tím neříkám, že při vážnějším problémech s usínáním bude čaj vaší spásou, ale pro mírnější nespavost se, myslím, hodí dobře. Jeho příjemná chuť a vůně skutečně navodí lehce uvolněnější náladu a pomůže vám „naladit se“ na spánkový režim.

Celkově hodnotím tento čaj velmi pozitivně. Vůně, chuť i účinek předčili má očekávání a dopřáli mi příjemnou zkušenost. Rozhodně doporučuji všem, kdo hledají přírodní pomoc při lehkých problémech s usínáním.