Vypěstujte si sami: řeřicha

rericha 

Mezi bylinky, které dokážou obohatit naši stravu a také báječně oživit kuchyňské okno, patří řeřicha zahradní. Můžete si ji vypěstovat sami, není to nic složitého. Nepotřebujete ani zeminu, stačí místo, kde je dostatek světla. A za pár dní budete mít krásně zelenou bylinku, která kromě příznivých účinků na naše zdraví potěší i oko!

Jak pěstovat řeřichu

Semínka se dají snadno sehnat v obchodech se semeny. Pokud se rozhodnete pro pěstování venku, na zahrádce nebo v truhlíku na balkóně, můžete ji vysévat už od března. Řádky by měly být od sebe vzdáleny asi 15 cm a stanoviště by mělo mít dost světla. Je také potřeba dbát na dobrou zálivku, protože rostlinky jsou šťavnaté a nedostatek vody by jim uškodil.

Pokud nemáme zahrádku, není nic ztraceno – řeřichu můžeme vysévat i v bytě, a to do mělkých misek s pískem nebo s rašelinou. Pokud si nechceme dělat doma nepořádek, postačí klidně i navlhčená vata nebo ubrousky. Ať už je substrát jakýkoliv, je potřeba jej udržovat stále vlhký.

Při teplotách do 20 °C řeřicha vyklíčí asi do tří dnů, nad 20 °C může vyklíčit už i přes noc. Roste rychle, už za dva až tři týdny můžeme sklízet. Odřezáváme podle potřeby přesně tolik, kolik spotřebujeme, řeřicha se nedá příliš skladovat a hned zvadne. Ořezané rostlinky nedorůstají – když nám řeřicha dojde, je potřeba nový výsev.


Časopisy a knížky Bylinky revue

Prostřednictvím knížek Bylinky revue pomáháme čtenářům dosáhnout soběstačnosti v přírodním léčení a zdravém životním stylu bez nutnosti častých návštěv lékaře a užívání chemických léků.

objednat

Bylinky revue jsou pravidelné knížky, přinášející radost a zároveň jedinečné informace ze světa bylinek. Najdete v nich tradiční a dávno zapomenuté znalosti našich předků i poslední poznatky dnešní vědy.

Bylinky vychází měsíčně a dostanete je do své schránky s poštovným ZDARMA. Možná je také seženete v některých prodejnách tisku, ale upřímně řečeno, snažíme se v nelehké době povznášet ducha kvalitním čtením a výhodnější je pro nás i pro vás předplatné. Děkujeme!

banner-blog-shoptet-BRSUBS

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení