Recenze na bylinný čaj Detoxikace jater

5693_detoxikace-jater

Játra jsou nejdůležitějším orgánem naší tělní detoxikace a čaj „Detoxikace jater“ od značky Mojebylinky.cz slibuje, že tento orgán podpoří. Jak si vedl v nezávislém testu kvality? 

První věc, které jsem si všiml, bylo příjemné a osvěžující aroma čaje. Bylinné čaje nemusí vždy vonět nejlépe, ale tento voní hezky. Čajová směs je složena z natě čekanky, řepíku, benediktu a řebříčku, květu měsíčku, plodu ostropestřce a listu pampelišky. Balení zákazníka ujišťuje, že jde o byliny prvotřídní kvality. Z estetického hlediska je balení, dle mého názoru, příjemné a zahrnuje informace o složení a doporučeném dávkování, což bylo velmi užitečné.

Po přípravě první šálku čaje jsem byl příjemně překvapen jeho chutí. Na rozdíl od některých jiných detoxikačních čajů, které jsem zkoušel, tento nebyl příliš hořký ani nijak zvlášť výrazný. Chuť byla velmi osvěžující, ačkoliv jsem do čaje nepřidal žádné sladidlo nebo med. Byliny se chuťově navzájem hezky doplňovaly a vytvářely lahodnou kombinaci.

Co se týče účinků, nemohu je posoudit takto krátkodobě po pouze jednom použití, protože detoxikace jater by vyžadovala pravidelné pití čaje až třikrát denně po dobu nejméně jednoho týdne.

Celkově jsem však s detoxikačním čajem pro játra od značky Mojebylinky.cz spokojen. Jeho příjemná chuť a vůně jsou dva hlavní plusy, které mohu po jednorázovém užití vyzdvihnout. Jeho léčivý účinek nemůžu posoudit, protože to by vyžadovalo delší užívání na pravidelné bázi. Pokud ovšem hledáte dobře chutnající a hezky vonící bylinný čaj, který vám potenciálně i pomůže v delším časovém sledu detoxikovat játra, mohu vám tento čaj za sebe s klidem doporučit.